Muhabbit

OpenSea, Solana NFT Koleksiyonlarını Listelemeye Başladı!

Solana NFT’leri, en büyük NFT pazarı olan OpenSea’ye eklendi.

Opensea-Solana-NFT-Muhabbit

Opensea-Solana-NFT-Muhabbit

Solana blok zinciri ağında basılan NFT’ler, artık hacim olarak en büyük NFT pazarı olan OpenSea’de işlem görmeye başladı.

Bilindiği üzere OpenSea, Ethereum blok zinciri üzerindeki işlemleri gerçekleştirmektedir. Şimdi ise NFT ticaret alanına Solana’nın eklenmesiyle OpenSea, Ethereum ve onun yan zincir/katman-2 ölçekleme çözümlerinin dışındaki en büyük ikinci NFT ekosisteminden koleksiyonları barındırıyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Hatırlanacağı OpenSea bu gelişmeyi yakın zaman önce resmî Twitter hesabından yayınladığı kısa bir teaser videosuyla duyurmuştu. Video, OpenSea’nin Solana NFT’lerini almasının “Web3’nin en iyi saklanan sırrı” olmasıyla dalga geçti ve beklenen tarih olarak Nisan 2022’ye işaret etmişti.

Aslında OpenSea’nin Solana NFT’lerini listeleyeceğine dair ilk dedikodular, Ocak 2022’de çıkmıştı. Ünlü hacker ve blogger Jane Manchum Wong, web sitesinin bazı yerlerinde Solana’dan bahsedildiğini keşfetmişti.

Beklenen gelişme gerçekleşti ve nisan ayı itibarıyla platform Solana desteğini açıklamış oldu.

Ethereum’dan Sonra En Büyük NFT Ekosistemi Solana’da

Solana, Ethereum’dan sonra en büyük NFT ekosistemi olarak dikkat çekiyor. Platformun piyasa değerinin 1,5 milyar dolardan büyük olduğu ifade ediliyor. Platformun bu denli büyümesinde ise Solana Monkey Business, Degenerate Ape Academy ve Aurory gibi koleksiyonların büyük katkı sağladığı biliniyor. Aslında Solana genel olarak, Ethereum’dan daha hızlı, daha ucuz ve daha az enerji harcayan işlemleriyle öne çıkıyor.

Solana desteği, “sınırlı koleksiyon kapsamı” ile beta sürümüne eklendi. OpenSea, şu anda 165 koleksiyonu desteklediğini söylüyor, ancak pazarda blok zincirle arama yaparsanız, Solana’da basılmış toplam 865.000’den fazla NFT’yi gösterilmekte.

Ethereum üzerine kurulu olan OpenSea şu anda en büyük ve en popüler NFT pazar yeri olarak dikkat çekiyor. Platform her ay milyarlarca dolar değerinde ticaret hacmine ev sahipliği yapıyor. Yalnızca 2022’nin Ocak ayında dahi 5 milyar dolar ticaret hacmi elde eden platformun toplam değerinin 13,3 milyar dolar değerinde olduğu belirtiliyor.

Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version