Muhabbit

PancakeSwap’in 24 Saatlik İşlem Sayısı Ethereum’u Geçti!

PancakeSwap, Binance Akıllı Zincir üzerindeki işlemlere öncülük ediyor.

Pancakeswap muhabbit

Binance Akıllı Zincir’de yer alan ve merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap, son 24 saatlik süre içindeki işlem hacmi açısından tüm Ethereum ağını geçti.

Veri analiz şirketi DappRadar tarafından yayımlanan rapora göre, Ethereum ağında yapılan işlem sayısı 1,55 milyon iken bunun yanında PancakeSwap üzerindeki işlem sayısı 2.000.000‘u geçti. Aynı zamanda, Binance Akıllı Zincir üzerinde toplamda 6 milyondan fazla işlem yapıldığı bildirildi ve bu işlemlerin yaklaşık % 20’si aynı 24 saatlik süre içinde gerçekleşti.

Binance Chain Community tarafından yapılan bir açıklamada, Binance Smart Chain üzerinde kurulu ve en çok işlem yapılan borsaların sırasıyla PancakeSwap, Mdex, Safemoon, PancakeBunny ve Venus Protocol olduğu bildirildi.

PancakeSwap’in anonim kurucularından biri olan Chef Hops, yaptığı açıklama ile kullanıcı tutma oranının platformun muazzam başarısının merkezinde yer aldığını belirterek şu ifadelere yer verdi: 

“PancakeSwap ana gücünü, düşük ücretlere ek olarak, mümkün olan en kullanıcı dostu platform olmasından ve eğlenceli deneyime sahip olmasından alıyor. Ayrıca kullanıcı elde tutma oranı genel olarak son derece yüksek, bu da kullanıcıların yalnızca işlem ücretlerine 100 kat daha fazla ödeme yaptıkları bir ortama dönmelerinin çok zor olmasından kaynaklanıyor.”

Bilindiği üzere PancakeSwap, merkezi olmayan borsaların büyümesinin bir kanıtı olan Binance Akıllı Zincir üzerinde başlatılan ilk milyar dolarlık projedir. Platformun yerel tokenı olan CAKE‘nin fiyatı, 2021 yılının başından bu yana yaklaşık %4,500’den fazla değer kazandı. Şu anda 27,00 $ ‘dan işlem görmeye devam eden CAKE son 24 saat içinde %3 düşüş göstermiş durumda.

Son zamanlarda, değişken ancak potansiyel olarak ödüllendirici DeFi projelerinden yararlanmak isteyen yatırımcılar, büyük borsalarda listelenmeden önce varlıkları satın alma umuduyla Uniswap ve PancakeSwap gibi merkezi olmayan borsalara akın ediyor. Bu borsalar yatırımcılar için, merkezi olmayan finansın gelişmekte olan dünyasına kolay bir giriş noktası olarak görülüyor. 

Günlük hacim açısından incelendiğinde, PancakeSwap, Mdex ve Uniswap borsalarının ardından üçüncü en büyük merkezi olmayan borsa konumunda görünüyor.

Bunların yanında PancakeSwap yakın zaman önce yaptığı duyuru ile Cuma gününden başlayarak protokolünün 2. sürümüne geçmeyi planladığını açıkladı. Merkezi olmayan borsa, açıklamasında geçişten sonra, eski tip LP tokenları için verilen ödeüllerin yerine yeni tip LP tokenları için ödüller verilmeye başlayacağını belirtti. Ayrıca yeni versiyon ile kullanıcılar, dört ücret yapısından birine oy verme şansına sahip olacaklar.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version