Muhabbit

Robinhood, Kripto Para Ticareti Ve Dijital Cüzdan Özelliklerini Test Ediyor!

Robinhood, kullanıcıların yoğun baskısı sonucunda yeni özelliği test etmeye başladı.

robinhood

Perakende ticaret platformu Robinhood’un, kullanıcıların Bitcoin gibi kripto para varlıkları gönderip almalarını sağlayan bir dijital cüzdan özelliğini test ettiği bildiriliyor.

Bloomberg tarafından yayımlanan habere göre, Robinhood’un IOS uygulamasındaki cüzdan özelliğinin beta sürümünde bir para çekme ara yüzünün ekran görüntülerinin görüldüğü iddia ediliyor.

Konu ile ilgili olarak çok fazla detay açıklanmasa da Bloomberg, kullanıcıların yeni dijital varlık cüzdanına kaydolabilecekleri bir bekleme listesi gördüğünü iddia ediyor. Haberde ayrıca “uygulama ayrıca kripto para birimi transferlerine atıfta bulunan bir koda sahip” ifadelerine yer veriliyor.

Bilindiği üzere halihazırda Robinhood kullanıcıları, uygulama, kripto para yatırma ve çekme işlemlerini desteklemediği için şu anda yalnızca ABD doları ile kripto para satın alabiliyor ve platformda dijital varlık ticareti yapabiliyor. Hatta bu durum karşısında Robinhood’un ateşli Dogecoin yatırımcıları, bu yıl platformda kullanım oranları arttıkça, dijital varlıklar için para yatırma ve çekme işlevinin getirilmesi için şirkete uzun süredir baskı yapıyordu.

Bu kapsamda da 19 Ağustos tarihinde Robinhood CEO’su Vlad Tenev, firmanın nihayet bir kripto para cüzdanı tanıtmayı araştırdığını duyurmuştu. Tenev, firmanın yeni özelliği başlatma heyecanını vurgulayarak, “Kripto para topluluğu ve özellikle Dogecoin topluluğundan cüzdanlara erişim konusunda büyük bir coşku olduğunu biliyorum.” açıklamasında bulundu.

Robinhood, ilk olarak 2018’de beş ABD eyaletindeki müşteriler için Bitcoin ve Ethereum ticaret hizmetlerini başlattı. Robinhood o zamandan beri altcoin desteğini genişletti ve şu anda dört ABD eyaleti dışındaki tüm yatırımcıların kripto para özelliklerine erişmesine izin veriyor. Bu özellik ile birlikte, 2021 yılında Robinhood’un gelirinin önemli bir parçası haline gelen kripto para işlemleri, şirket gelirinin yaklaşık %41’ini oluşturuyor. 

Şirketlerin Kripto Para Desteği Artıyor

Bu gelişme ile birlikte Robinhood, dijital varlık ödemelerini etkinleştirmek için yeni girişimler açıklayan artan sayıda ana akım firma ile kripto para desteğini genişletmek isteyen şirketler arasına katılmış oldu.

Örneğin, 16 Eylül tarihinde AMC Entertainment’ın 2022 yılına kadar Ethereum ( ETH ), Litecoin ( LTC ) ve Bitcoin Cash ( BCH ) ile sinema bileti ödemelerini kabul etmeyi planladığını bildirdi. Şirket, bunun yanında bu yılın ağustos ayında Bitcoin ödemelerini destekleme planlarını da zaten açıklamıştı.

Yine 15 Eylül tarihinde yazılım devi Adobe, Adobe Commerce ürününü kullanan kullanıcıların bu yılın dördüncü çeyreğinden itibaren Paypal üzerinden kripto para birimi ödemelerini kabul edebileceklerini duyurdu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version