Muhabbit

SEC’nin Ethereum ETF kararı bekleniyor: Franklin Templeton için son tarih belirlendi!

SEC, Franklin Templeton’ın spot Ethereum ETF’i başvurusu hakkındaki kararını erteledi. Kurum, 11 Haziran 2024 tarihine kadar karar vermeyi planlıyor.

Bugün SEC’nin yaptığı bir açıklamada, Franklin Templeton’ın spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvurusuyla ilgili kararın 11 Haziran 2024’e kadar ertelendiğini duyurdu. SEC, daha fazla değerlendirme için zaman gerektiğini ve bu süre zarfında başvuruyu onaylayabileceğini, reddedebileceğini ya da dava açabileceğini ifade etti.

ABD’li varlık yönetim şirketi Franklin Templeton, şubat ayında Franklin Ethereum ETF için S-1 kayıt bildirimini yapmıştı. Şirket, fonun Ethereum’un fiyatını yansıtacağını ve saklamayı olarak Coinbase Custody Trust Company ile Bank of New York Mellon’u seçtiğini belirtmişti.

Başvurusu olan diğer şirketler de bekliyor

SEC ayrıca VanEck ve BlackRock gibi diğer Ethereum ETF başvurularını da erteledi. Büyük şirketlerin son aylarda spot Ethereum ETF’i için başvuruları artmış olsa da, SEC’nin böyle bir ürünü onaylama ihtimali giderek azalmış durumda. Bloomberg’ün kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, mayıs ayına kadar spot Ethereum ETF’inin onaylanma olasılığını yüzde 70’ten yüzde 30’a düşürdü.

Ocak 2024’ten bu yana ABD’de işlem gören spot Bitcoin ETF’leri ise toplamda 12,38 milyar dolarlık net giriş sağladı. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version