Muhabbit

Tether, 2024’ün ilk çeyreğinde rekor oranda kâr elde etti

Stabilcoin Tether (USDT), 2024’ün ilk çeyreğinde 4,52 milyar dolar net kar elde ederek yeni bir rekora imza attı. Firmanın bu dönemde elde ettiği net kar Tether’in şimdiye kadarki en yüksek Hazine bonosu mülkiyet yüzdesine sahip olduğunu ve toplam net özsermayesinin 11,3 milyar doları aştığını gösterdi.

Bugün, Tether Holdings Limited 2024’ün ilk çeyreğine ilişkin güvence görüşünü yayınladı. Bu görüş, grubun stabilcoin ihraç etmekten ve ilgili rezervlerini yönetmekten sorumlu kuruluşlarından elde edilen 1 milyar dolarlık karı detaylı olarak açıkladı.

Tether’in ABD Hazine varlıkları

Bu kârın büyük kısmı esas olarak ABD Hazine tahvillerinden, geri kalanı ise Bitcoin ve altın pozisyonlarındaki kazançlardan geldi.

Tether’in ABD Hazine varlıkları konusunda yapılan açıklama, firmanın doğrudan ve dolaylı olarak 90 milyar doları aşan ABD Hazinesi mülkiyetini vurguladı.

Ayrıca Tether, bu yılın 31 Mart itibarıyla toplam 11,37 milyar dolara ulaşan net özsermayesini ilk kez açıkladı. Bu rakam, 31 Aralık 2023’te kaydedilen 7,01 milyar dolarlık özsermayeden önemli bir artışı yansıtıyor.

Tether’in fiat cinsinden stablecoin’lerini destekleyen rezervleriyle ilgili olarak onay Tether tarafından ihraç edilen token’ların nakit ve nakit benzerleri olarak %90’a kadar desteklendiğini belirtti. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version