BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

1 Milyar $’lık Silk Road Bitcoin’leri Harekete Geçti!

Yapılan açıklamada Ross Ulbricht tarafından kurulan Silk Road platformunun Bitcoin’lerinden bahsedilmekte.

Yayın:

-

silk road

1 Milyar $ değerindeki Silk Road Bitcoin’leri harekete geçti. Açıklama blockchain analiz firması Elliptic’in kurucularından Tom Robinson’dan geldi.

Yapılan açıklamada Ross Ulbricht tarafından kurulan Silk Road platformunun Bitcoin’lerinden bahsedilmekte.

İlginizi Çekebilir: Borsa Haberleri

Silk Road

Bildiğiniz üzere darkweb üzerinde satış yapan bir site olan Silk Road, kripto paralar ile alışveriş imkan sunuyordu. Bu nedenle sitenin kurucusu Ross Ulbricht 2015 yılında iki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Toplamda 150,000 alıcı ve 4,000’den fazla satıcı bulunduran platform 183 Milyon $ değerinde satışa ev sahipliği yapmıştı. Site Tor altyapısı kullanarak hem takibi zorlaştırıyor, hem de Bitcoin kullanarak göreceli olarak ödemelerde anonimlik sağlıyordu.

174,000 Bitcoin Ele Geçirildi

FBI tarafından yapılan operasyonda Ulbricht’in 174,000 BTC’sine el koyulmuştu. O dönemde 105 Milyon $ değerinde olan Bitcoin’ler, ABD Hükümeti tarafından yapılan açık artırma ile satılmıştı.

Daha Fazlası Olduğu Düşünülüyor

FBI’ın ele geçirdiği 174,000 BTC’den fazlası olduğu söyleniyor. Silk Road platformunun işlemler üzerinden elde ettiği komisyonların 614,000 BTC civarında olduğu konuşulmakta.

Konu ile ilgili olarak Linkedin hesabında detaylı bir açıklama yayınlayan Robinson, geriye kalan 440,000 BTC’nin halen Ulbricht’in kontrolünde olduğu görüşünü paylaşıyor. Günümüz piyasa değeri ile 6 Milyar $ değerinde olan Bitcoin’lerin bir kısmının Ulbricht tarafından satılmış olabileceğini belirten Robinson, yine de tam bir netliğin olmadığını belirtiyor.

Bugün Önemli Bir Transfer Gerçekleşti

Bugün ise önemli bir transfer gerçekleştiğinin altını çizen Robinson, neredeyse 1 Milyar $ değere sahip olan 69,369 BTC’nin 1HQ3Go3ggs8pFnXuHVHRytPCq5fGG8Hbhx adresinden hareket ettiğini açıkladı. Transfere kadar Bitcoin tutan en büyük dördüncü adresin bahsi geçen adres olduğunu belirten Robinson, cüzdan adresinin hacklenmiş olabileceğini belirtti.

Adres Kimin?

Yapılan blockchain analizine göre Silk Road ile ilintili bir cüzdan olduğu kesinleşen cüzdanın, 2012 yılında Silk Road’dan Bitcoin’lerin transfer edilmesiyle ortaya çıktığı belirtiliyor.

70,161 BTC’ile Silk Road cüzdanından ayrılan Hbhx cüzdanının daha önce Bitcoin Fog ve BTC-e’ye Bitcoin gönderdiği biliniyor.

Cüzdan Analizi

2015 yılında BTC-e’ye Bitcoin gönderildiğinden beri hiç kıpırdamayan cüzdan bugünkü hareketi ile adeta ortalığı karıştırdı. 2017 yılında ABD tarafından kara para aklama suçu ile kapatılan BTC-e’nin cüzdan ile bir ilgisinin olmadığı düşünülüyor.

Tam 955 Milyon $

Bahsi geçen cüzdanın bugünkü değeri ise tamı tamına 955 Milyon $. Her ne kadar cüzdanın Ulbricht’e ait olduğu düşünülse de cüzdan hareketini hapisten gerçekleştirme olasılığı oldukça düşük. Bu noktada cüzdan adresinin bir dosyada saklı olduğu ve dosyanın hacklenmiş olabileceği olasılığı üzerinde duruluyor.

Cüzdan sahibinin nakite dönme isteği var ise, olası bir satış Bitcoin piyasasını olumsuz yönde etkileyebilir. Yine de cüzdan güvenliğini sağlamak adına da bir transfer gerçekleştirilmiş olma olasılığı bulunuyor. Gerçekleştirilecek yeni bir transfer ile fonların hangi amaçla hareket ettirildiği belli olacaktır.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

İlk 100 Kripto Para Birimi

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitstamp XRP Spark Token Dağıtımını Destekleyecek!

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Yayın:

-

Bitstamp Kripto Para Borsası

Kripto para borsası Bitstamp, XRP tutanlara verilecek olan Spark Token “airdrop”unu destekleyeceğini açıkladı.

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Spark Token dağıtımı halihazırda Poloniex, Uphold gibi birçok platform tarafından da destekleniyor. Binance, Huobi ve OKEx gibi borsalar ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Airdrop zamanına oldukça az bir zaman kalmışken XRP fiyatında da ciddi bir ivmelenme yaşandı. Son iki gün içinde yüzde 100’den fazla artış yaşayan XRP, Tether’ı geçerek yeniden üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

XRP an itibarıyla 0.54 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Dev Rus Şirketi Gazprombank İsviçre’de Bitcoin Ticaretine Başladı!

Gazprombank (İsviçre), müşterileri için tamamen düzenlenmiş bir kripto para birimi yatırımı ve hesap yönetimi çözümü sunan ilk bankalardan biri oldu.

Yayın:

-

Rusya’nın en büyük bankalarından birinin yan kuruluşu olan Gazprombank İsviçre, İsviçre düzenleyicilerinin onayının ardından Bitcoin işlem hizmetini pilot olarak kullanmaya başladı.

19 Kasım tarihinde yapılan bir duyuruya göre Gazprombank, yeni kripto para birimi çözümünü fintech firması Avaloq ve kripto saklama sağlayıcısı Metaco gibi uzun süredir devam eden ortaklarıyla işbirliği içinde sunacağını bildirdi.

Gazprombank İsviçre CEO’su Roman Abdulin yaptığı bir açıklamada, yeni hizmetin kripto para işlemlerini geleneksel varlıklarla yapılan işlemler kadar kolay hale getirmeyi amaçladığını söyledi. CEO ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Dijital varlıklar, müşterilerimiz ve küresel ekonomi için giderek daha önemli hale gelecek. Küresel kripto ve blockchain ekosisteminin daha da geliştirilmesi için önde gelen İsviçre merkezli kuruluşlarla birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Gazprombank İsviçre, ilk BTC işlemlerini başlatmanın yanı sıra, bankanın sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) için yasal uyumluluğa odaklanan büyük bir endüstri birliği olan OpenVASP’ye katıldığını da duyurdu.

2019 yılının sonlarında başlatılan OpenVASP, VASP’lere  Finansal Eylem Görev Gücü tarafından getirilen “seyahat kuralı” olarak adlandırılan Kara Para Aklamayı Önleme yönetmeliğine uymada yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Duyuruya göre Gazprombank İsviçre, İsviçre kripto borsası Bitcoin Suisse ve yerel kripto bankası Sygnum gibi büyük endüstri firmalarının yanı sıra OpenVASP’ye katılan ilk bankacılık kurumu oldu.

Gazprombank İsviçre’den gelen bu son haber, bankanın İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’ndan kurumsal ve kurumsal müşterilerine Ekim 2020’nin sonlarında kripto saklama ve ticaret hizmetleri sunmak için onay almasının hemen ardından geldi. Tamamen Rusya merkezli Gazprombank’a ait olan Gazprombank’ın İsviçre 2018 yılından itibaren İsviçre’de kripto hizmetleri başlatmaya hazırlandığı biliniyor.

Bunun yanında Gazprombank, yurtdışında kripto ve blockchain ile ilgili hizmetlere öncülük eden tek Rus bankası değil. Eylül 2020’de, ülkenin en büyük devlet bankası olan Sberbank, İsviçre’deki yan kuruluşu aracılığıyla emtia ticareti finansmanı için blockchain tabanlı bir platforma katıldığını duyurmuştu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.