Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63294.01
2.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3460.86
1.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.17
-3.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.1
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

1 Milyar XRP Dolaşıma Eklendi! Her Ay Yapılıyor!

Ripple’ın her ay 200 milyon $’a mı ihtiyacı var?

Clock
Paylaş
1 Milyar XRP Dolaşıma Eklendi! Her Ay Yapılıyor!

Dün Ripple tarafından yapılan transfer ile birlikte 1 milyar XRP (230 milyon $) kilitli cüzdandan çekilip, dolaşıma eklenmiş bulunuyor. Bu işlem neredeyse her ay yapılmakta. Her ayın başında yapılan bu işlem dolayısıyla XRP yatırımcıları Ripple’ı soru yağmuruna tutmakta. Ripple’ın her ay 200 milyon $’a mı ihtiyacı var?

Binance BannerBinance Banner

https://twitter.com/avrare/status/1233909246451908611

Whale Alert’in transferi duyurmasıyla XRP yatırımcıları, yine yeniden tepkilerini göstermeye başladı. Bu satışları Ripple’ın her ay yaptığı topluluk tarafından bilinmekte. Sonrasında ise Ripple tekrardan 900 milyon XRP’yi kilitlediğini duyurdu. Yani toplam arz aslında 100 milyon XRP artmış bulunuyor.

Yatırımcılar ise XRP fiyatının yükselmemesi veya stabil kalması sebebini bu satışlara bağlamaktalar.

Fonlara neden ihtiyaç duyduğu ile alakalı bu zamana kadar Ripple tarafından herhangi bir açıklama gelmemişti. Fakat yatırımcılar aynı soruyu sormak konusunda henüz pes etmemiş görünüyor. Ayrıca bu fonların nasıl ve nereye harcandığı da Ripple tarafından açıklamamakta.

Şu anda XRP 0.2305 $ seviyelerinden işlem görmekte. 27 şubat tarihinde gördüğü son dönemdeki en düşük seviyeden sonra tekrardan 0.23 $ seviyelerine yükselmiş görünüyor. 27 Şubat tarihinde XRP 0.225 $ seviyelerine kadar bir düşüş göstermişti.

Ek olarak yaklaşık 2 hafta önce BitMEX, XRP/USD süresiz kontratını başlattığını duyurmuştu. Kontrat işleme başladıktan birkaç gün sonra ise büyük bir satış dalgası ile XRP fiyatı BitMEX’te 0.15 $ seviyelerine kadar düşmüştü. Birkaç gün sonra ise BitMEX tarafından yapılan açıklamada çok önemli likidasyonlar gerçekleşmediği belirtilmişti. Ek olarak yapılan açıklamada sistemin ani düşüşlerde fonları nasıl koruduğu detaylı olarak açıklanmıştı. Konu ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Her ay başında yapılan XRP satışları hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar