Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56721.09
0.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3232.27
-0.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.15
-1.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.7
-1.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

10 Dolar Tutmayan Oynadıkça Kazandıran 10 Oyun!

Az para koyarak, oynayarak para kazanmak mümkün mü?

Clock
Paylaş
10 Dolar Tutmayan Oynadıkça Kazandıran 10 Oyun!

Son zamanlarda blok zinciri üzerinde en çok yatırım alan kısımlardan biri GameFi oldu. Yatırımların ardından GameFi alanına giren kullanıcı sayısı da her geçen gün artıyor.

Daha fazla kullanıcı bu alana girse de hala birçok kişi de bütçelerine göre oyun arıyor. Bilinen büyük oyunları oynayabilmek için binlerce dolar yatırım yapmak gerekiyor. Ancak başlangıçta fazla yatırım istemeyen oyunlar da bulunuyor. Bunlardan bazılarını yazımızda paylaştık.

Binance BannerBinance Banner

Splinterlands

Splinterlands oyun sektöründeki en popüler oyunlardan bir tanesi. Popüler olsa da oyunu oynayabilmek için büyük yatırımlar yapmaya gerek yok. Sadece 10 dolara Summoner Book adlı eşyayı satın alarak oyundan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

NFT kart oyunu olan Splinterlands’te birden fazla para kazanma yöntemi bulunuyor. En basit yöntemi oyun oynayarak oyun içi eşyalara sahip olmak. Bunun dışında günlük ödüller, haftalık etkinlikler ve çeşitli serverların düzenlediği farklı görevler ile farklı miktarlarda ödül veren etkinlikler bulunuyor. Bu etkinliklerde şu ana kadar 5.9 milyon dolar ödül dağıtıldı.

Yazının yazıldığı an itibarıyla (24.05.2022) DappRadar verilerine göre Splinterlands’in aylık 568.000 oyuncusu bulunuyor.

Alien Worlds

Uzay temalı Alien Worlds oyununda genel olarak madencilik yapılıyor. En güzel yanı ise oynaması ücretsiz. Oyunda farklı gezegenler keşfederken NFT kazanmak için görevler yapıyorsunuz. Ancak zamanınızın çoğu oyunun tokenı TLM kazarken geçiriyorsunuz.

Oyun oynaması ücretsiz olsa da daha fazla kazanmak için daha iyi eşyalar almak isteyebilirsiniz. Daha iyi eşyalar ile daha kısa sürede daha fazla kazanç sağlanabiliyor.

Yazının yazıldığı an itibarıyla (24.05.2022) DappRadar verilerine göre Alien Worlds’ün aylık oyuncu sayısı 867.000 civarında ve işlem hacmi 18.3 milyon doların üzerinde.

Nine Chronicles

Nine Chronicles başlangıçta bir yatırım istemeyen fantezi MMORPG oyunudur. Oyunu ilginç kılan kısmı ise oyunun tamamen oyuncular tarafından yönetilmesidir.

Oyunda para kazanmak için birden fazla yol bulunuyor. Bunlardan bazıları görev tamamlamak, takım arkadaşlarıyla özel görevler yapmak veya gücünüzü ödünç vererek madencilik yapmak. Oyuncular her blok mint edildiğinde 10 NCG (Nine Chronicles Gold) ile ödüllendiriliyor.

Yazının yazıldığı an itibarıyla (24.05.2022) DappRadar verilerine göre Nine Chronicles’in aylık oyuncu sayısı 15.000 civarında.

Crazy Defense Heroes

Klasik kule savunması oyunu temalı Crazy Defense Heroes oynaması ücretsiz bir oyundur. Oyunda para kazanmak için günlük Yıldız Sandığı Kutusu denilen bir kutu açmak gerekiyor. Kutuyu açıktan sonra sitesinde günlük ödüller alınabiliyor.

Bir diğer para kazanma yöntemi ise aylık 600.000 deneyim puanı kazanmak. Bu deneyim puanını kazanan kişiler 1.800.000 TOWER token havuzundan pay alıyorlar.

CDH oyununda 500 seviyeden fazla oynanacak seviye bulunuyor. Ayrıca oyun yeni çıkacak kule savunma oyunu için de her hafta NFT veriyor.

CDH’nin aylık kullanıcı sayısı ise aylık 157.000’nin üzerinde.

League of Kingdoms

Strateji oyunu seven birisiyseniz League of Kingdoms tam size göre. Oynaması ücretsiz olan oyunda krallığınızı güçlendirerek, diğer oyuncular ile savaşarak, kaynakları farma koyarak para kazanılabiliyor. Ayrıca oyundaki arazilerinizi başkalarına da kiralayarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Oyunun 2.75 bin aktif oyuncusu bulunuyor.

Thetan Arena

Dota ve LOL’den sonra en çok sevilen oyun türlerinden biri olan MOBA, blok zincirine de geldi. Thetan Arena oynaması ücretsiz bir MOBA oyunudur ve bu tarz bir oyunun girişi maliyetli olabileceği için oyun herkese başlangıçta bedava bir kahraman veriyor. Yeni gelen kişiler bu kahraman ile oyuna ve oyun parası mekaniğine alışabilirken daha profesyonel oynamak için özel kahramanlardan almaları gerekiyor.

Oyunun aylık 9.000’den fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

Gods Unchained

Gods Unchained oynadıkça kazandıran bir kart oyunudur. Oyun Hearthstone’a çok benzese de onun blok zinciri versiyonudur. Ücretsiz olan bu oyunda başlangıçta bol miktarda kart veriliyor. Destenizi kurduktan sonra oyunlar kazanarak daha fazla kart ve GODS token kazanabilirsiniz. Haftalık etkinliklerden NFT kartlar ve GODS token kazanabilirsiniz. Ayrıca oyundaki NFT olmayan kartları GODS token aracılığıyla NFT haline getirebilir ve satabilirsiniz.

Oyunun aylık kullanıcı sayısı 16 bin civarında ve aylık işlem hacmi 1,2 milyon dolar seviyelerinde.

DeFi Kingdoms

DeFi Kingdoms listedeki oyunlardan biraz farklı çünkü oyun DEX üzerine kurulu bir retro RPG oyunu. Oyundaki kahraman NFT’leri şuanda 40 JEWEL civarında ve bu 25 dolar civarında ediyor.

Ancak DeFi Kingdoms bir DEX olduğundan biraz sabırlı olarak kısa sürede kahraman satın alınabilir. Bunu yapmak için birkaç JEWEL token alarak stake etmek yada likidite sağlayıcısı olmak yeterli. Pasif gelir ile kısa sürede kahramanı alacak para birikecek. Kahramanı aldıktan sonra da görevleri yapmaya başlayabilirsiniz. Temel olarak 10 dolardan az bir yatırım ile oyuna başlanabiliyor.

Bu oyunun aylık aktif kullanıcı sayısı ise 190.000’in üzerinde ve işlem hacmi 568 milyon doların üzerinde.

Aavegotchi 

Aavegotchi, 90’lardaki sanal bebek gibi görüntüsüyle dikkat çekiyor. Ancak oyundaki sanal bebekler hayalet!

Oyuna başlamak için 0.5 dolara bir Aavegotchi kiralamanız yeterli. Kiraladığınız Aavegotchi  ile portallara girerek para kazanabilirken NFT’ler pasif gelir de getirebiliyor. Her hayalet eşsiz ve eşyalar ile tasarlanabilir olduğunu unutmamak gerekiyor.

Aavegotchi’nin aylık 72 bin aktif kullanıcısı bulunuyor.

Mines of Dalarnia

Son oyunumuz Mines of Dalarnia şu an için fiyatı düştüğü için 10 dolar altı oyunlar arasında. Oyunun tüm özelliklerini kullanabilmek için 20 DAR’lık bir pasaport satın almak gerekiyor.

Oyun içerisindeki mantık çok basit. Farklı puanlar veren renkli madenler var. Bu madenlerden puan toplayarak ekranın sol üst kısmındaki 5 adet altıgen şeklindeki simgeyi doldurmanız gerekiyor. Kabaca 30.000 puan ile hepsi dolmuş oluyor.

Oyun sonunda doldurduğunuz kutucuk sayısına göre eşya alıyorsunuz. Aldığınız bu eşyaları da oyun pazarında DAR token karşılığında satabiliyorsunuz.

mod - Oyun Oynarken Para Kazandıran 5 Kripto Para Oyunu! Milyonlarca Kişi Bu Oyunları Oynuyor!

Bir başka seçenek ise toplanılan eşyalar (özel madenler) ile kazma (pick) ve zırh (armor) üretebilirsiniz. Bu üretilen kıyafetleri NFT olarak pazar alanında satabilirsiniz.

Mines of Dalarnia’nın aylık kullanıcı sayısı yaklaşık 26 bin civarında ve işlem hacmi 2 milyon doları aşmış durumda.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar