Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56255.55
9.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3230.69
4.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.54
6.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.8
3.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coincheck Kullanıcı Verilerinin Çalındığını Duyurdu!

Borsa çalınmış olabilecek veriler arasında kullanıcıların ismi, kayıtlı olduğu adres, doğum tarihi, telefon numarası ve fotoğrafı olabileceğini belirtiyor.

Clock
Paylaş
Coincheck Kullanıcı Verilerinin Çalındığını Duyurdu!

Yapılan açıklama ile birlikte Japon kripto para borsası Coincheck, kullanıcı verilerinin yaşatan sızıntı sonrası çalınmış olabileceğini belirtti.

Borsa çalınmış olabilecek veriler arasında kullanıcıların ismi, kayıtlı olduğu adres, doğum tarihi, telefon numarası ve fotoğrafı olabileceğini belirtiyor.

Binance BannerBinance Banner

Kısacası borsa elinde olan bütün verileri çaldırmış olabilir. Yaklaşık 200 kişinin etkilendiği belirtilen açıklamada, 31 Mayıs ile 1 Haziran arasında e-posta sorgulaması yapan kullanıcıların verilerinin özellikle risk altında olduğunu belirtmekte.

Hackerların alan adına izinsiz olarak erişmeyi başardığını açıklayan yetkililer, buradan da müşteri verilerine erişebildiğini açıklamış durumda. Alan kayıt adına anında müdahale edildiğini belirten yetkililer şuanda herhangi bir tehlike olmadığını ve müşteri varlıklarının güvende olduğunu belirtmekte.

Veri ihlali sebebiyle borsa kripto para transferi işlemlerini bir süreliğine askıya almış durumda. Alım-satım işlemleri devam ederken diğer para birimleri ile yatırma ve çekme işlemleri devam etmekte.

BlockFi Da Verileri Çaldırmıştı

Geçtiğimiz ay da benzer bir veri sızıntısı gerçekleşmiş ve BlockFi da kullanıcı verilerini çaldırdığını duyurmuştu. Benzer şekilde BlockFi da kullanıcı fonlarına herhangi bir erişimin gerçekleşmediğini sadece bazı verilerin çalınmış olabileceğini belirtmişti.

Bildiğiniz üzere Coincheck kripto tarihinin en büyük hacklenmesine maruz kalmış ve 2018’de 500 milyon $ değerinde Nem (NEM) çaldırmıştı. Olay sonrasında Monex Group Coincheck’i 33.5 milyon $ karşılığında satın almış ve işlemlerine devam ettirmişti. Borsa hali hazırda Japonya’da lisansı ile birlikte işlemlerine devam etmekte.

2018’de yaşanan hack sonrasında 2020 yılında da verileri çaldırmasıyla gündem olan Coincheck güvenilirliğine oldukça zarar vermiş durumda. Konu hakkındaki görüşlerini bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar