Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62784.06
1.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3036.25
0.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.39
-0.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.3
2.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

2019 Fintech 100 Raporunda Türk Şirketleri Yer Alıyor

Clock
Paylaş
2019 Fintech 100 Raporunda Türk Şirketleri Yer Alıyor

KPMG ve H2 Ventures ‘ın ortaklaşa hazırladığı 2019 raporu yayımlandı. Bu rapor, en yenilikçi fintech firmalarını inceliyor.

2019 Fintech 100 Raporu bizi gururlandırdı çünkü listede 2 tane Türk projesi bulunuyor. Bu liste “Lider 50” ve “Gelişen 50” olmak üzere iki kategoriden oluşuyor. Listede yer alan 2 Türk projesi de “Gelişen 50” kategorisi altında yer alıyor.

Bu Türk projelerinin biri, blockchain topluluğu olarak yakından takip ettiğimiz MenaPay, diğeri ise Papara.

MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş şu açıklamayı yaptı:

728×90 muhabbit - 2019 Fintech 100 Raporunda Türk Şirketleri Yer Alıyor300x250 muhabbit - 2019 Fintech 100 Raporunda Türk Şirketleri Yer Alıyor

“Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin ilk blok zincir tabanlı ödeme yöntemi olan MenaPay ile nakiti dijitalleştirerek blok zincir teknolojisinin günlük hayatın her alanında kullanılabileceğinin en güzel örneklerinden birini ortaya çıkartmayı hedefliyor ve oluşturduğumuz ekosistem ile sadece kripto endüstrisine değil aynı zamanda fintech ekosistemine de yeni bir bakış açısı getirmeye çalışıyoruz. Hedeflerimizi kararlı ve tutarlı bir şekilde gerçekleştirerek büyümek ve global bir blok zinciri şirketi haline gelerek ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz ve Türk şirketlerinin global olarak teknoloji alanında ne kadar başarılı olabileceğinin de bir göstergesi olduğundan dolayı 2019 Fintech100 Raporu’nda MenaPay’in yer alması bizim için büyük bir gurur ve sevinç kaynağı. 2020 yılı içerisinde de kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik geliştirmeler yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca biz kurulduğumuz günden bu yana ülkemizde blok zinciri ekosisteminin gelişmesine ve bu alanda yapılan çalışmalara destek vermek konusunda da bir misyon üstleniyoruz. Ekosistem dahilinde Blockchain Türkiye platformu ve yine bu alanda hizmetler sunan birçok farklı platform ve etkinliğe destek veriyoruz. Tüm dünya için yeni bir teknoloji olan blok zincirinin bilinirliğinde ve kullanım alışkanlığında artış yakalandığı ayrıştırıcı özellikleri anlatarak dijital dönüşümün gerçekleşmesinde öncülük eden şirketlerden biri olma hedefimiz var ve bu anlamda hem yetkin insan kaynağı yetişmesi hem de global gelişmelerin bizim aracılığımızla erişilebilir hale gelmesi de hedefimiz.”

Papara kurucusu Ahmed F. Karslı ise şu şekilde açıklama yaptı:

“KPMG ve H2 Ventures’a teşekkür ediyoruz. Bu sene açıkçası çok ödül aldık ama Fintech100’de yer almak için bizim için en değerlisi oldu. Hem çalışmalarımızın karşılığını bu şekilde bulabilmek hem de ülkemizi Ant Financial, Grab, N26, Nubank, Revolut gibi Dünya’nın en iyilerinin arasında yer alarak temsil edebilmek gerçekten tarifsiz bir mutluluk. 2020’de daha iyisini yapabilmek için çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin gurur duyduğu bir teknoloji girişimi olma konusunda kararlıyız”.

İki projeyi de gönülden tebrik ediyoruz ve daha büyük başarılara imza atmalarını temenni ediyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar