Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67225.9
-3.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3735.32
0.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.63
-5.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.5
-3.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

3AC Kurucuları Terra ile Bağlarını ve Çöküşün Arkasında Yatan Sırları Ortaya Koydu!

Temmuz 2022’nin ilk haftasında iflas başvurusunda bulunan 3AC kurucuları, beş hafta süren sessizlikten sonra nihayet yeniden ortaya çıktı.

Clock
Paylaş
3AC Kurucuları Terra ile Bağlarını ve Çöküşün Arkasında Yatan Sırları Ortaya Koydu!

Temmuz 2022’nin ilk haftasında iflas başvurusunda bulunan, kötü üne sahip kripto para hedge fonu Three Arrow Capital’in (3AC) kurucuları, beş hafta süren sessizlikten sonra nihayet yeniden ortaya çıktı.

Bloomberg röportajında konuşan kripto para hedge fonunun iki kurucusu Su Zhu ve Kyle Davies, borç verenlerin 3AC gibi finansman firmaları sayesinde değerlerinin arttığını, uzun süredir devam eden bir boğa piyasasından doğan aşırı güvenin bir dizi kötü karara yol açtığını itiraf etti. Kurucular, böyle bir durumdan kaçınılmasının gerektiğini şimdi fark ettiklerinin de altını çizdi. 

728×90 muhabbit - 3AC Kurucuları Terra ile Bağlarını ve Çöküşün Arkasında Yatan Sırları Ortaya Koydu!300x250 muhabbit - 3AC Kurucuları Terra ile Bağlarını ve Çöküşün Arkasında Yatan Sırları Ortaya Koydu!

Zhu ayrıca Terra’nın kurucusu Do Kwon ile samimiyetlerini itiraf etti ve firmanın büyük şeyler yapacağına inandıklarını belirtti. 3AC olarak Terra’ya yakınlıklarının, firma hakkındaki bazı problematik noktaların gözlerinden kaçmasına neden olduğunu belirten kurucular, en nihayetinde bu samimiyetin 500 milyon dolarlık yatırımlarının sıfırlanmasına yol açtığını itiraf etti.

“Bunu görebilseydik, mevcut durumun önüne geçebilirdik. Şirket çok hızlı bir biçimde çok fazla büyüdü.”

terra luna btc - 3AC Kurucuları Terra ile Bağlarını ve Çöküşün Arkasında Yatan Sırları Ortaya Koydu!

3AC Terra ile Değil Bitcoin’in Değer Kaybı ile Battı!

İki kurucu, LUNA (artık Luna Classic olarak biliniyor) yatırımının firma için ciddi bir sıkıntıya yol açtığını belirtti. Yine de, 3AC için asıl sorun Bitcoin (BTC) 20.000 doların altına düştüğünde başladı ve firmanın ek krediye erişmesi imkansız bir hale geldi. Zhu, LUNA’nın çöküşünden sonra bile şirkette işlerin bir süre yolunda gittiğini iddia ederek şunları söyledi:

“O süreç boyunca her zamanki gibi iş yapmaya devam ettik. Ama o günden sonra, Bitcoin 30.000 dolardan 20.000 dolara düştüğünde, bu bizim için çok acı verici oldu. Ve sonunda her şeyin üstüne tuz biber oldu.”

İlginizi çekebilir: Three Arrows Capital’in Alacaklılarla Olan İlk Toplantısının Tarihi Yaklaşıyor!

Nerede oldukları ve neden beş haftadır saklandıkları sorulduğunda ise, kurucular ortadan kaybolma sebebi olarak aldıkları bir dizi ölüm tehdidini gösterdiler. İkili şu an nerede olduklarını açıklamadı, ancak Dubai’ye taşınacaklarını belirtti.

Kurucular, 3AC iflas etmeden önce para çektikleri iddialarını reddetti ve ayrıca yakın zamanda açılan davada bahsi geçen 50 milyon dolarlık yat iddiasına da açıklık getirdi. Zhu, teknenin “bir yıldan fazla bir süre önce satın alındığını ve Avrupa’da inşa edilmek ve kullanılmak üzere görevlendirildiğini” ve yatın “her türlü izne sahip olduğunu” sözlerine ekledi.

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar