Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66567.44
4.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3486.98
2.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.13
4.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.2
3.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

50 Milyon Dolar Fonlu Avalanche Vista Duyuruldu!

Avalanche Foundation, gerçek dünya varlıklarının on-fi kapsamında tokenize edilebilmesi için 50 milyon dolarlık fon ayırdığını duyurdu.

Clock
Paylaş
50 Milyon Dolar Fonlu Avalanche Vista Duyuruldu!

Avalanche Foundation, Avalanche blok zinciri üzerinde dolaşıma sokulmuş tokenize varlıklar (gerçek dünya veya off-chain varlıklar) için 50 milyon dolara kadar kaynak ayırdığını duyurdu.

“Avalanche Vista” adı verilen program; bir varlığın, eşyanın veya şeyin blok zinciri üzerinde ona özgü bir dijital temsilinin yaratılma süreci olan tokenizasyon sürecini destekleyecek.

728×90 muhabbit - 50 Milyon Dolar Fonlu Avalanche Vista Duyuruldu!300x250 muhabbit - 50 Milyon Dolar Fonlu Avalanche Vista Duyuruldu!

50 Milyon Dolarlık Kaynak

50 milyon dolarlık bu kaynak; Avalanche’ın benzersiz konsensüs mekanizması, subnet mimarisi ve teknik yenilikleriyle daha erişilebilir, verimli ve etkin maliyetli bir finansal sistem geliştirilmesine katkı sağlayacak. Ayrılan bu fon; tokenizasyonun büyümesini hızlandırmayı ve blok zinciri tabanlı finans (On-Fi) sisteminin gücünü artırmayı hedefliyor.

Avalanche Vista; sermaye, kredi, gayrimenkul ve emtia dahil olmak üzere tüm likidite spektrumundaki varlıkları yatırım amaçlı değerlendirecek ve dönüştürecek.

Avalanche İçin Bu İlk Değil

Avalanche Vista girişimi, varlık tokenizasyonunda önceden gerçekleşmiş önemli kilometre taşlarını takip ediyor. Öncesinde; Securitize’ın KKR fonunu Avalanche blok zincirinde tokenize etmesi, Avalanche Evergreen subneti olarak oluşturulan IntainMARKETS ve Avalanche Spruce gibi adımlar atılmıştı.

Ava Labs Başkanı John Wu konu ile ilgili şunları söylüyor:

Aktif tokenizasyon sadece sermaye piyasalarının geleceği için değil, aynı zamanda şu anki mevcut tablo için de kritik bir itici güçtür. Ağ üzerinde (on-chain) geliştirme yapan kuruluş sayılarında büyük bir artış var ve Avalanche Foundation bu girişimiyle büyük bir adım daha atıyor.

Security Token Advisors (Güvenlik Token Danışmanları) tarafından yayınlanan bir rapora göre, sermaye piyasası katılımcılarının %77’si geleneksel menkul kıymetlerin 5-10 yıl içerisinde dijitalleşeceğine inanıyor ve sadece tokenize edilmiş menkul kıymetler pazarının, 2030 sonuna kadar 20 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağı tahmin ediliyor. Ayrıca varlık yöneticisi VanEck, kurumların 2023 yılı içerisinde, 25 milyar dolarlık off-chain varlığı tokenize edeceğini öngörüyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar