Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66311.81
-0.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.78
0.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.43
-2.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.7
1.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

51 Kripto Para Şirketi İngiltere’deki Lisans Başvurusunu Geri Çekti!

The Guardian tarafından hazırlanan bir rapora göre, 51 kripto para şirketi FCA’nın AML standartlarını karşılayamadı.

Clock
Paylaş
51 Kripto Para Şirketi İngiltere’deki Lisans Başvurusunu Geri Çekti!

Birleşik Krallık’taki, Anti-Money Laundering (Kara Para Aklamayı Önleme) standartlarını karşılayamayan birçok kripto para firması zor duruma düştü.

728×90 muhabbit - 51 Kripto Para Şirketi İngiltere'deki Lisans Başvurusunu Geri Çekti!300x250 muhabbit - 51 Kripto Para Şirketi İngiltere'deki Lisans Başvurusunu Geri Çekti!

Bununla beraber Kara Para Aklamayı Önleme yasaları, ülkedeki kripto firmaları için büyük bir engel oluşturuyor gibi görünüyor.

Aynı zamanda İU.K. Financial Conduct Authority’e (FCA) göre, ülkedeki birkaç kripto para firması sektörden çıkışa hazırlanıyor olabilir.

Perşembe günü bir yapılan yayında, düzenleyici kurum şu açıklamaları yaptı:

Kara Para Aklamayı Önleme standartlarını birçok kripto para firmasının karşılayamadığının farkındayız. Bunun sonucunda birçok kripto para şirketi lisans başvurularını geri çekmek zorunda kaldı.

Bununla beraber lisans başvurularını geri çeken kripto para firmalarının, bütün kripto paralarla ilgili verdiği hizmetleri durdurması gerekiyor. Lisans başvurularını geri çeken işletmeler, FCA’nın AML protokollerini yerine getirdikten sonra faaliyetlerine devam edebilir.

Ayrıca FCA, kripto para işletmeleri için geçici kayıt tarihini Temmuz 2021’den Mart 2022’ye kadar uzattı. Bu dokuz aylık uzatmanın, bekleyen lisans başvurularını sonuca ulaştırmak için yeterli bir zaman olduğunu söyledi.

FCA, 90 lisans kayıt talebinden yalnızca 5 tane kripto para firmasının uygun olduğunu bildirdi. Ayrıca lisans başvurularını geri çeken 51 şirketten birkaç tanesi, FCA’nın AML kuralları kapsamında olmayabilir. Bu da şirketlerin zorunlu bir kapatmaya gitmesini engelleyebilir.

Kayıt döneminin sonunda FCA’nın AML gereksinimlerini karşılamayan şirketler de para yatıran tüm müşterilerinin paralarını iade etmek zorunda kalacak.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz ..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar