Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66387.4
0.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3552.5
0.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.01
-0.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.8
-0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Girişim Sermayesi Devi a16z, Çocuklar İçin NFT Oyun Evreni Üretmek Üzere, Cryptoys’a Yatırım Yaptı!

Elde edilen fon ile NFT tabanlı bir oyun evreni oluşturulmak isteniyor.

Clock
Paylaş
Girişim Sermayesi Devi a16z, Çocuklar İçin NFT Oyun Evreni Üretmek Üzere, Cryptoys’a Yatırım Yaptı!

NFT tabanlı bir oyun platformu olan Cryptoys, kısa süre önce yaptığı açıklamada, Andreessen Horowitz liderliğindeki OnChain Studios ile birlikte 23 milyon dolarlık bir finansman sağladığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Girişim Sermayesi Devi a16z, Çocuklar İçin NFT Oyun Evreni Üretmek Üzere, Cryptoys'a Yatırım Yaptı!300x250 muhabbit - Girişim Sermayesi Devi a16z, Çocuklar İçin NFT Oyun Evreni Üretmek Üzere, Cryptoys'a Yatırım Yaptı!

Yatırım turuna sektörün önde gelen şirketlerinin katıldığı belirtildi. Bunlar arasında, Mattel, Dapper Labs, Draper & Associates, Acrew Capital, CoinFund, Animoca Brands ve Sound Ventures gibi devler yer alıyor.

NFT Tabanlı Oyun Evreni

Şirket, fonları, kullanıcıların oyuncaklarla etkileşime girmesini ve “oyna ve kazan” oyunlarıyla etkileşime girmesini sağlayacak NFT tabanlı bir oyun evreni oluşturmak için kullanmayı planlıyor. Bunun yanında, orijinal bir animasyon dizisi yayınlamayı da planlıyor. 

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Ayrıca elde edilen finansman, Cryptoys’in ana şirketi OnChain Studios’a, kullanıcıların oyun yoluyla NFT kazanma şansına sahip oldukları oyunlar da dahil olmak üzere, vizyonlarını oluşturmak için bir miktar sermaye sağlayacak. Şirketin yöneticisi Weinraub, şirketin, kullanıcıların NFT’lerle etkileşime girmesini gerektirmeyen deneyimler oluşturmayı planladığını belirtiyor. Bunu ise, kripto paraların pek kolay olmayan iOS gibi platformlarda daha genç kullanıcılara yaklaşmaya çalıştığı için yararlı olabilecek bir şey olarak görüyor.

“Apple, bu şeyler hakkındaki düşüncelerini sürekli olarak geliştiriyor.”

Çocuklara yönelik yapılacak bu NFT platformunun gündeme getirdiği en büyük sorulardan birinin, çocukların uygulama içi satın almalarının blok zinciri tarafından düzenlenmesi olduğu belirtiliyor. Weinraub, çocukların platformdan platforma atlamalarının dijital varlık değerinin çok fazla kaybolması anlamına geldiğini ve kendi çocuklarının satın aldıkları ve yeni dijital satın alımları finanse etmekten bıktıkları oyun içi öğeleri yeniden satmakla ilgileneceğini düşünüyor. 

Weinraub, ebeveynlerin karikatür hayvan NFT’lerine büyük meblağlar harcaması olgusunun, yatırımları ve dijital mülkiyetin ne anlama geldiği konusunda çocuklarıyla bağ kurmak için çok fazla alan bıraktığına inanıyor.

Son olarak yeni girişimin, tarihi bir lansman penceresini kaçırıp kaçırmadığı sorulduğunda ise Weinraub şu açıklamayı yapıyor:

“Ürünleri piyasaya sürmek için çok daha iyi bir zaman, çok fazla aldatıcı şirket ve proje piyasadan çekildi.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar