Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66454
0.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3413.06
-0.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.13
-2.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.7
0.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

AB Komisyonu, Rus Bankalarını SWIFT Sisteminden Çıkaracak!

AB Komisyonu, Rusya’yı uluslararası finans sisteminden izole etmek için önlemler almak istiyor.

Clock
Paylaş
AB Komisyonu, Rus Bankalarını SWIFT Sisteminden Çıkaracak!

Avrupa Komisyonu, Rusya’nın sınır ötesi ödeme yapma kapasitesini engellemek için SWIFT sisteminden birçok Rus bankasını çıkarmak istiyor.

Yurt dışındaki banka hesaplarına döviz olarak gerçekleştirilen tüm para transferleri SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) sistemiyle gerçekleştirilmektedir.

728×90 muhabbit - AB Komisyonu, Rus Bankalarını SWIFT Sisteminden Çıkaracak!300x250 muhabbit - AB Komisyonu, Rus Bankalarını SWIFT Sisteminden Çıkaracak!

Avrupa Komisyonu tarafından yayımlanan ortak açıklamaya göre; Fransa, Almanya, İtalya, Birleşik Krallık, Kanada ve ABD’den liderler, Ukrayna’yı Rusya’ya karşı savaştan korumaya çalışacaklarını söylediler:

Rusya’dan hesap soracağız ve toplu olarak, bu savaşın Putin için stratejik bir başarısızlık olmasını sağlayacağız.


AB Komisyonu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’yı kuşatma hamlesini kınıyor. Birçok ülke Rusya’nın savaşa girdiğine pişman olması için yeni kararlar alıyor. Ancak Putin’in de hiç duracağı yok gibi görünüyor.

Eğer Rusya, SWIFT sisteminden çıkarılırsa, ülke kripto paraları kullanmaya başlayabilir mi?

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, birçok sayıda Rus bankasının SWIFT sisteminden çıkarılmasından sonra Rusya’nın ekonomik açıdan zarar göreceğini söyledi.

Rusya putii - AB Komisyonu, Rus Bankalarını SWIFT Sisteminden Çıkaracak!
Rusya Ukrayna

Rusya için yapılan SWIFT hamlesinden sonra AB Komisyonu, Rusya Merkez Bankası’nın varlıklarına el koyacak. AB Komisyonu, Rusya Merkez Bankası’nın varlıklarını kontrol etmek için mali engeller yaratacağını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

Rus hükümetine bağlı zengin Rusların ülkelerimizin vatandaşı olmasına ve finansal sistemlerimize erişmesine izin veren altın pasaportların kullanımına sınırlar getirmeyi düşünüyoruz.


AB Komisyonu, Rus yetkililerin, seçkinlerin ve aile üyelerinin ülke dışındaki varlıklarına ulaşmalarını engellemek veya el koymak için çalışmalara başladı.

Kripto Paralar Ekonomik Kısıtlamaların Önüne Geçebilir Mi?

Küresel piyasalar, Rusya’ya yeni finansal kısıtlamalar getirmeye devam ediyor. Ancak Rus milyarderler, kripto para birimleri kullanarak dünya liderleri tarafından Ruslar için yapılan yaptırımlardan nasıl aşabileceğini konuşuyor.

Artık Rus bankaları, SWIFT sisteminden çıkarılmasıyla birlikte uluslararası finans ağından men edilebilir. Kripto paralar, zengin bireylerin yaptırımlardan kaçmasının anahtarı olabilir. Quantum Economics kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan şunları söyledi:

Zengin kişiler, yaptırımlar nedeniyle hesaplarının dondurulabileceğinden endişeleniyorsa, bu tür eylemlerden korunmak için servetlerini Bitcoin’de tutabilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar