Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64450.45
-3.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3400.7
-4.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.84
-11.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $578.1
-5.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

AB, MiCA Uygulaması Öncesinde Kripto Varlık Şirketlerini Uyardı

AB, Kripto Varlıkları Yönetmeliği’nde (MiCA) meydana gelebilecek düzenleyici açıklıklar nedeniyle endişeli olduğunu dile getirdi.

Clock
Paylaş
AB, MiCA Uygulaması Öncesinde Kripto Varlık Şirketlerini Uyardı

Avrupa Birliği (AB), Kripto Varlıkları Yönetmeliği’nde (MiCA) meydana gelebilecek düzenleyici açıklıklar nedeniyle endişeli olduğunu dile getirdi. AB, uluslararası kripto varlık şirketlerinin AB üyeleri arasındaki farklılıklardan faydalanarak ve muhtemelen AB merkezli cephe firmaları aracılığıyla yurtdışında iş yapmaya çalışmasından kaygılı.

728×90 muhabbit - AB, MiCA Uygulaması Öncesinde Kripto Varlık Şirketlerini Uyardı300x250 muhabbit - AB, MiCA Uygulaması Öncesinde Kripto Varlık Şirketlerini Uyardı

Peki bu, yatırımcıları nasıl etkileyecek? İşte bilinmesi gerekenler

ESMA’nın Eylem Çağrısı

AB’nin başlıca finansal piyasa düzenleyicisi olan Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), bu Salı günü resmi web sitesinde bir duyuru yayınladı. “ESMA, MiCA’ya sorunsuz bir geçiş için hazırlıkları teşvik ediyor” başlıklı duyuruda, bir mektup ve bir açıklama bulunuyor.

ESMA’nın açıklaması, büyük uluslararası kripto varlık şirketlerini MiCA hazırlıklarına hemen başlamaya davet ediyor. Bu, ulusal düzenleyicilerin borsalar ve cüzdan sağlayıcıları için istenen kripto varlık lisansını güvence altına almak için süreçler oluşturmaya devam etmesi nedeniyle gelişiyor.

AB’de kripto varlık hizmetleri sunan birçok kuruluş, MiCA’nın geçiş aşaması Temmuz 2026’ya kadar mevcut yasalar kapsamında faaliyet gösterebilir. Genellikle karmaşık ve şeffaf olmayan grup yapılarıyla, küresel kripto varlık şirketlerinin birden fazla AB ülkesinde iş yapmaları bekleniyor. ESMA’nın çabaları, AB’de kripto varlık hizmetleri sunan kuruluşlar için geçiş aşamasında tek tip denetim beklentileri sağlamayı amaçlıyor.

Ulusal Makamlar için Kılavuz

Bildiri aynı zamanda, Ulusal Yetkili Makamlar (NCA’lar) için direktifler sunuyır ve MiCA’nın sorunsuz bir şekilde benimsenmesi için ESMA ile iş birliğini vurguluyor. Temel direktifler ise şöyle:

Kaynak Tahsisi: NCA’lar, MiCA’nın başlangıcından itibaren etkili bir denetim sağlamak için yeterli kaynak ayırmalıdır.
Erken Diyalog: Muhtemel başvuru sahipleri ile erken iletişim kanalları kurulmalıdır.
Birleştirilmiş Uygulamalar: AB genelinde düzenleyici arbitrajı önlemek için denetim uygulamalarının standartlaştırılması gerekir.
Bilgi Paylaşımı: Özellikle karmaşık grup yapılarına sahip küresel kripto varlık şirketleri ile ilgili yetkilendirme konusunda veri paylaşılmalıdır.
“Letter-Box” Kuruluşlarını Önleme: AB merkezli kripto varlık hizmet sağlayıcılarının AB dışındaki kuruluşlara daha fazla güvenmesi önlenmelidir.
Uyumluluğu Sağlayın: Basitleştirilmiş yetkilendirme prosedürünün tüm MiCA gereklilikleriyle uyumlu olmasını ve gereksiz rekabet avantajları sunmaması garanti altına alınmalıdır.
Uygulama: Ulusal yasalara göre, MiCA’nın geçiş aşamasında kripto varlık hizmetlerini yasa dışı olarak sunan kuruluşlara karşı harekete geçilmelidir.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar