Muhabbit

BLOCKCHAIN

AB Parlamentosu, Dijital Varlık Mevzuatına Onay Verdi!

Dijital Varlık Mevzuatına Onay Geldi!

Clock
Paylaş
AB Parlamentosu, Dijital Varlık Mevzuatına Onay Verdi!

Uzun zamandır üzerinde çalışılan kripto varlıklara yönelik MiCA yasası 10 Ekim 2022 tarihinde yapılan oylama sonucunda AB Parlamentosu tarafından kabul edildi. Parlamento tarafından yapılan oylamada 28 olumlu oy çıkarken, 1 oy ise ret oyu çıktı.

Fon Transferi Yönetmeliği de Oylamaya Sunulacak!

Avrupa Birliği Kripto Paralar Genel 1200x600 - AB Parlamentosu, Dijital Varlık Mevzuatına Onay Verdi!

AB Parlamentosu tarafından kabul görmüş MiCA yasasının onayının ise bu ayın sonuna doğru netleşmesi bekleniyor. MiCA yasasının yanında Avrupa Parlamentosu üyelerinin, kripto para transferlerine yönelik olan Fon Transferi Yönetmeliğinin de oylamaya sunması bekleniyor. Böylelikle kara para aklamaya yönelik önemli bir adım da atılmış olacak.

2020 yılının Eylül ayında AB Komisyonuna sunulmuş olan MiCA yasasıyla birlikte kripto paralarda düzenleyici bir çerçeve oluşturulması amaçlanıyor. Söz konusu bu iki düzenlemenin de nihai onay süreci tamamladıktan sonra, 2024 yılında kripto para politikaları olarak yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar