Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62468
5.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3321.89
4.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.01
4.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.4
3.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Başkan Adayı Kennedy’den Bitcoin Açıklaması Geldi!

ABD’nin Demokrat başkan adayı Kennedy’den önemli Bitcoin açıklamaları geldi.

Clock
Paylaş
ABD Başkan Adayı Kennedy’den Bitcoin Açıklaması Geldi!

ABD’nin Demokrat başkan adayı Kennedy’den önemli Bitcoin açıklamaları geldi. ABD’de seçim sürecinde kripto paralara yönelik olumlu açıklamalarda bulunan Robert F. Kennedy Jr, yedi çocuğuna birden ikişer BTC satın aldığını açıkladı.

Kripto paralar hakkında olumlu söylemlerde bulunan Kennedy’nin kendisine ait herhangi bir Bitcoin’i olmadığı halde Bitcoin’i bu denli övmesi eleştiri konusu olmuştu. Bu eleştiriler üzerine Kennedy’den Bitcoin aldığına ilişkin açıklama geldi:

728×90 muhabbit - ABD Başkan Adayı Kennedy’den Bitcoin Açıklaması Geldi!300x250 muhabbit - ABD Başkan Adayı Kennedy’den Bitcoin Açıklaması Geldi!

“Bitcoin konferansından sonrası lafı bırakıp harekete geçtim ve yedi çocuğumun her biri için iki Bitcoin aldım.”

ABD’nin Demokrat Başkan Adayı Kennedy

Robert F. Kennedy’nin Bitcoin yatırımcısı olduğuna yönelik haberler kamuoyuna sıklıkla yansıyordu. Hatta Kennedy Jr’ın 30 Haziran 2023 tarihinde kamuoyuna sızdırılmış olan mali belgelerinde 100.000-250.000 dolar arası Bitcoin yatırımı olduğu iddia ediliyordu. Kennedy başkan adayı sonunda bu söylentilerin doğru olduğunu kabul ederek, 14 Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı.

Bitcoin ile Bağış Kabul Eden İlk Başkan Adayı Robert Francis Kennedy Jr Olmuştu!

bitcoin halving - ABD Başkan Adayı Kennedy’den Bitcoin Açıklaması Geldi!

Bildiğiniz üzere ABD seçimlerine hazırlanan başkan adayı Robert Francis Kennedy Jr, Bitcoin bağışları kabul edeceğini açıklamıştı. Kennedy yapmış olduğu bu hamleyle bağışları Bitcoin ile kabul eden ilk başkan adayı olmayı da başarmıştı. Kennedy açıklamalarında; ABD dolarını Bitcoin ile destekleme ve başkan seçilmesi halinde bu varlığı sermaye kazancı vergisinden muaf tutacağını da belirtmişti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar