Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51488.57
0.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3037.86
2.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.78
0.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.3
1.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Beyaz Şapkalı Hackerlara 10 Milyon Dolar’a Kadar Ödül Verecek!

Hem de kripto para olarak!

Clock
Paylaş
ABD Beyaz Şapkalı Hackerlara 10 Milyon Dolar’a Kadar Ödül Verecek!

ABD hükümeti, bilgisayar korsanlarının veya teröristlerin operasyonları ile ilgili bilgiler edinebilecek bilgisayar korsanlarına kripto para ile ödül verecek!

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın “Rewards for Justice” isimli yeni projesi, muhbirlerin ipuçları ve önemli bilgiler göndermesine karşılık, kripto para ile ödüller dağıtacak.

Binance BannerBinance Banner

Proje, 31 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleştirilen Black Hat USA etkinliğinde açıklandı. Ayrıca etkinlikte kullanıcılar “Rewardsnotransoms” isimli bir Wi-Fi ağı aracılığı ile bir etkinliğe katıldı. Herkese açık olan ağ, CNN’in açıklamalarına göre katılımcıları bu konuda teşvik etmek için bilerek kurulmuş.

ABD İyi Niyetli Hackerları Ödüllendirecek!

Çeşitli terör örgütlerinden şüphelilerin ifşalanması, terörizm faaliyetleri ve devlet destekli bilgisayar korsanları hakkında bilgi veren hackerlar, 10 milyon $’a kadar ödüllendirilecek.

Muhbirler, ticari şirketler ve arama motorları tarafından erişilemeyen deep web’den güvenli bir ağ aracılığı ile hassas bilgileri sağlayabilir.

ABD Ulusal Karşı İstihbarat ve Güvenlik Merkezi’nin eski yöneticisi William Evanina, bu projenin ABD hükümetinin şimdiye kadar kripto paralar ile ilgili yaptığı en deneysel girişim olarak nitelendirdi.

Geçtiğimiz aylarda Biden hükümeti, hem Rusya hem de Çin tarafında yer alan bilgisayar korsanlarını, ABD devlet kurumlarını ve departmanlarını ihlal etmekle suçladı.

Bununla birlikte geçtiğimiz Haziran ayında, ABD’li yetkililer Colonial Pipeline’ın sistemine yapılan bir siber saldırı neticesinde, petrol ürünlerinin taşınmasını kara yolu ile yapmak zorunda kaldı.

Bu proje, bu tür becerilere sahip ve uzman olan bilgisayar korsanlarından bilgi alarak, gelecekte oluşabilecek tehditleri önlemeyi umuyor.

Hükümet, şimdiden bazı bilgiler edinmiş olsa da, bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, bu operasyonun “hızlı bir süreç olmadığını” vurguladı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar