Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67987.9
-3.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3796.83
0.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.95
-5.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.8
-4.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Çalışma Bakanlığı, Kripto Paraların Riskleri Konusunda Uyarıda Bulundu!

Bakanlık, kripto para birimleri ve diğer dijital varlıkların, dolandırıcılık, hırsızlık ve finansal kayba neden olabileceğini belirtiyor.

Clock
Paylaş
ABD Çalışma Bakanlığı, Kripto Paraların Riskleri Konusunda Uyarıda Bulundu!

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı (DOL), yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada, kripto para hizmeti sunan emeklilik planlarına yönelik bir araştırma programı yürüteceğini belirtti. 

Bu kapsamda yayımlanan bir bildiride DOL, yatırımcılarına kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklarına karşı dolandırıcılık, hırsızlık ve finansal kaybı “önemli riskler” olarak nitelendirerek bu alanda aşırı dikkatli olmalarını söyledi. 

728×90 muhabbit - ABD Çalışma Bakanlığı, Kripto Paraların Riskleri Konusunda Uyarıda Bulundu!300x250 muhabbit - ABD Çalışma Bakanlığı, Kripto Paraların Riskleri Konusunda Uyarıda Bulundu!

DOL bildirimine göre son aylarda kripto para yatırımları pazarlayan firmalarda bir artış yaşanıyor. Halihazırda DOL; fiyat hareketleri, gözetim ve kayıt tutma endişeleri, güvenilir değerleme sorunları ve belirsiz düzenleyici ortam nedeniyle bir emeklilik yatırımı olarak kripto paralara şüpheyle bakıyor. 

“Kripto para birimleri şu an tarihinin erken aşamasında. Bakanlığın, kullanıcıların kripto para birimlerine ve buna bağlı diğer ürünlere doğrudan yatırım yapma kararının ihtiyatlılığı konusunda ciddi endişeleri var.”

Riskler Göz Önünde Bulundurulmalı

Bakanlık, kripto paraların çok büyük getiriler üretebileceği durumunun, yatırımcıların kararlarını etkileyebileceği ve deneyimsiz yatırımcıları kendisine çekebileceği konusunda uyarıyor. DOL’in bildirimi aynı zamanda, bu hesapları yönetenlere, olası yatırımların riskini belirlemekten sorumlu olduklarını da hatırlatıyor. 

abd calisma bakanligi - ABD Çalışma Bakanlığı, Kripto Paraların Riskleri Konusunda Uyarıda Bulundu!

“Kurumumuz, katılımcıları ihtiyatsız yatırım seçeneklerini belirlemek ve bunlardan kaçınmak için planlama sorumluluğunu değiştiremez. Bunun yerine katılımcılar, kendilerine sunulan belirlenmiş yatırım alternatiflerini değerlendirmeli ve ihtiyatlı olmalarını sağlamak için uygun önlemleri almalıdır.”

Son olarak yapılan açıklamada, kripto paralar ile bağlantılı emeklilik yatırım seçeneklerindeki artışın bir sonucu olarak, ABD Çalışan Faydaları Güvenlik İdaresi’nin, kripto para yatırımları sunan planlar için bir araştırma programı yürüteceği belirtildi.  

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar