Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65524
0.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3580.65
0.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.72
2.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.5
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ABD çekirdek PCE Enflasyonu ve Bitcoin fiyatı

Clock
Paylaş
ABD çekirdek PCE Enflasyonu ve Bitcoin fiyatı

ABD Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) enflasyonunun nisan ayında yıllık bazda %2,7 seviyesinde sabit kalmasıyla Bitcoin yatay seyretti. ABD enflasyon raporunun ardından piyasa öncesi işlemlerde yükselen hisse senedi endeksleri, uzun vadeli yüksek faiz oranlarının sona erebileceğine dair umutları tazeledi.

728×90 muhabbit - ABD çekirdek PCE Enflasyonu ve Bitcoin fiyatı300x250 muhabbit - ABD çekirdek PCE Enflasyonu ve Bitcoin fiyatı

Bitcoin, ABD’deki başka bir enflasyon raporunun beklentilerle uyumlu olmasının ardından hisse senedi piyasalarının kazanç açıklamasına rağmen büyük ölçüde hareketsiz kaldı. Piyasa değerine göre en büyük dijital varlık BTC son 24 saatte %0,7 oranında artış göstererek TSİ 09.26’da 68.738 dolardan işlem gördü. Benzer şekilde, ilk 30 kripto para biriminin bir seçkisini temsil eden GM30 Endeksi de geçtiğimiz gün %0,55 artışla 144,92’ye yükseldi.

Hisse Senetleri Yükselişte, Bitcoin Yatay

Bugün ABD Ekonomik Analiz Bürosu, Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) Fiyat Endeksi’ndeki değişimle ölçülen ülkedeki enflasyonun nisan ayında yıllık bazda %2,7 seviyesinde sabit kaldığını bildirdi. Bu raporun ardından hisse senedi vadeli işlemleri yükselişe geçti. Piyasa öncesi işlemlerde Dow Jones Industrial Average vadeli işlemleri %0,2, S&P 500 vadeli işlemleri %0,3 yükselirken, NYSE Composite %0,32 arttı.

Enflasyon Yapışkan Kalmayı Sürdürüyor

Nansen.ai Baş Araştırma Analisti Aurelie Barthere, enflasyonun yapışkan kalmaya devam ettiğini vurguladı. Barthere, Fed’in 2024’teki iki faiz indiriminin halihazırda piyasada fiyatlandırıldığını belirtti. Analist, “Bu yüksek faiz rejiminde ne kadar uzun kalırsak, aşağı yönlü risklerin devam edeceğini” söyledi. Barthere ayrıca, “Büyümedeki yavaşlama kripto için olumlu olmaz. Bu arada, kripto konusunda taktiksel olarak yapıcıyız ancak zayıf büyüme belirtilerine karşı da tetikteyiz” dedi. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar