Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69702.46
-0.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3821.25
2.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.95
-2.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.1
-1.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD, Coinbase Davası İçin SEC’e 10 Günlük Zaman Tanıdı!

Kripto para borsası Coinbase ve SEC arasındaki soğuk savaş devam ediyor.

Clock
Paylaş
ABD, Coinbase Davası İçin SEC’e 10 Günlük Zaman Tanıdı!

Kripto para borsası Coinbase ve SEC arasındaki soğuk savaş devam ediyor. Olayın başlangıç noktası ise SEC’in geçtiğimiz ay Coinbase’e “Wells bildirimi” göndermesiyle başlamıştı. Wells bildirimi, SEC’in bir soruşturma neticesinde kişi veya şirketlere gönderdiği ve komisyonun kendilerine icra davası açmayı planladığını gösteren bir resmi bildiridir. SEC’in bu hamlesi Coinbase’i öyle sinirlendirmiş olacak ki kısa bir süre sonra SEC’e dava açtı.

728×90 muhabbit - ABD, Coinbase Davası İçin SEC'e 10 Günlük Zaman Tanıdı!300x250 muhabbit - ABD, Coinbase Davası İçin SEC'e 10 Günlük Zaman Tanıdı!

Coinbase’den SEC’e Dava Hamlesi Gelmişti!

sec 1200x600 - ABD, Coinbase Davası İçin SEC'e 10 Günlük Zaman Tanıdı!

SEC’in dava açması beklenirken Coinbase’den dava hamlesi gelmesi ise kamuoyunda şaşkınlık yaratmıştı. Söz konusu davanın sebebi ise 2022 yılının Temmuz ayındaki bir dilekçeye dayanıyor. Kripto para borsası Coinbase, 2022 yılının Temmuz ayında bir başvurusunda SEC’in dijital olarak sunulan ve ticareti yapılan menkul kıymetlerin düzenlenmesi noktasında bir taslak oluşturulmasını talep etmişti. Fakat söz konusu bu talebe SEC tarafından herhangi bir cevap gelmemişti. Coinbase açtığı bu davayla birlikte, SEC’in kripto para sektörü için daha net bir yasal düzenleyici çerçeve talep eden bir önceki dilekçeye yanıt vermeye zorlamaya çağırmıştı.

SEC’in Cevap Vermesi için 10 Günü Var!

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal konuyla ilişkili olarak açıklamalarında, ABD Üçüncü Devre Temyiz Mahkemesi’nin SEC hakkındaki duyurusunu paylaştı. Grewal’in kamuoyuna sunduğu belgelere göre; temyiz mahkemesi SEC’e Coinbase’in itirazlarına cevap vermesi için 10 günlük süre tanıdı. Bununla birlikte SEC, Coinbase’in menkul kıymetler yasalarının kripto varlıklara nasıl uygulandığına ilişkin taslak talebine de cevap vermek zorunda.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar