Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62117.66
2.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3431.49
2.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.09
1.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.1
0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Federal Rezerv Sistemi Kurulu, Kripto Para Bankası Custodia’nın Üyelik Başvurusunu Reddetti!

Kripto para bankası Custodia karara itiraz etmeye hazırlanıyor.

Clock
Paylaş
ABD Federal Rezerv Sistemi Kurulu, Kripto Para Bankası Custodia’nın Üyelik Başvurusunu Reddetti!

ABD Federal Rezerv Sistemi Kurulu, kripto para bankası Custodia’nın yaptığı başvuruyu, bankanın iş modelinin risk teşkil ettiğini söyleyerek kabul etmediğini duyurdu.

ABD Federal Rezerv Sistemi Kurulu, 27 Ocak 2023 tarihinde yaptığı duyuruda şirketin, “kanun kapsamındaki gerekli faktörlere aykırı” çalıştığını açıkladı. Paylaşılan basın açıklamasında ise Custodia’nın başvurusunun reddedilmesinin sebepleri detaylandırıldı. Açıklamada, Custodia’nın federal mevduat sigortası olmayan ve bir kripto varlığı ihraç etmek de dahil olmak üzere “denenmemiş kripto para faaliyetlerine” katılmak isteyen özel amaçlı bir mevduat kuruluşu olduğu belirtildi.

Binance BannerBinance Banner

Kurul ayrıca başvuru hakkında şunları söyledi:

“Şirketin yeni iş modeli ve kripto varlıklara odaklanma önerisi, önemli güvenlik riskleri sunuyor.”

Federal Rezerv Sistemi Kurulu, daha önce de “bu tür kripto para faaliyetlerinde güvenli ve sağlam bankacılık uygulamalarıyla tutarsız olma ihtimalinin yüksek olduğunu” belirlediğini hatırlattı. Ayrıca, bankanın “kara para aklama ve terörizmin finansmanı risklerini azaltma kabiliyeti de dahil olmak üzere” risk yönetimi çerçevesinin yeterli olmadığını açıkladı.

Açıklamada, ”bu ve diğer kaygıların ışığında, şirketin sunulduğu şekliyle başvurunun, kurulun değerlendirmesi gereken faktörlerle tutarsız” olduğunu belirterek, gizli bilgilerin gözden geçirilmesinin ardından emrin açıklanacağını da sözlerine ekledi.

Kripto Para Bankası Custodia’dan Karara Tepki Geldi!

Wyoming eyaleti tarafından kiralanan bir banka olan Custodia bankası, Federal Rezerv Sistemine üye olsaydı vergilendirme ve yatırım açısından belirli faydalar sağlayacaktı. Şirket CEO’su Caitlin Long, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak kurulun aldığı karardan dolayı ”şaşırdığını ve hayal kırıklığına uğradığını” söyledi ve sözlerine şunları ekledi:

“Custodia, ABD bankacılık sistemine nüfuz eden pervasız spekülatörlere ve kripto para dolandırıcılarının aksine güvenli, federal olarak düzenlenmiş, çözücü bir alternatif sundu.”

Long, Custodia bankasının sürekli olarak federal düzenleme aradığını vurguladı ve bankanın, geleneksel bankalar için geçerli olan tüm gereklilikleri yeri getirdiğini açıkladı. Long ayrıca, reddedilme sebebinin, şirketin Fed’in başvurularını ele almasıyla ilgili endişeleriyle tutarlı olduğunu belirtti ve bankanın konuyu dava etmeye devam edeceğine söz verdi.

Long, burada Custodia’nın merkez bankası sisteminin ana hesap başvurusu konusundaki gecikmiş kararına karşı açılan bir davaya atıfta bulundu. Bankalar, rezervlerinin çoğunu Fed’deki ana hesaplarda tutuyor, bu da birbirleri arasında transfer yapmalarına ve ödeme yapmalarına olanak tanıyor.

Federal Rezerv Kurulu 27 Ocak 2023 Cuma günü ayrıca hem sigortalı hem de sigortasız bankacılık kurumlarının kripto varlıklarıyla ilişkili olanlar da dahil olmak üzere belirli faaliyetlerde sınırlamalara tabi tutulacağı bir politika beyanı yayınladı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar