Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62289.7
1.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3443
2.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.37
1.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $412.2
1.65%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ABD Hazine Bakanı Yellen Faiz Dedi, Bitcoin Fiyatı Düştü!

Amerika Birleşik Devletleri Hazina Bakanı Janet Yellen, faiz oranlarının artırılabileceğini açıkladı, Bitcoin fiyatı düştü.

Clock
Paylaş
ABD Hazine Bakanı Yellen Faiz Dedi, Bitcoin Fiyatı Düştü!

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, bugün yayınlanan bir röportajında Amerika ekonomisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yellen, Amerikan hükümetinin yüksek harcamaları nedeniyle ekonominin aşırı ısınabileceğini ifade etti. Bununla birlikte bu aşırı ısınmanın engellenmesi adına faiz oranlarının ılımlı bir şekilde artması gerekebileceğini de ekledi.

Yellen’in açıklamasının ardından hisse senedi satışları gibi geleneksel finans sistemlerinde yaşanan çalkalanmanın yanı sıra kripto para dünyasında da çalkalanmalar yaşandı.

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin fiyat grafiği, 1 günlük
Bitcoin fiyat grafiği, 1 günlük

Lider kripto para birimi Bitcoin yaklaşık 56 bin dolardan işlem görürken Yellen’in açıklamasından sonra 53 bin dolara kadar düştü. Şu an (04.05.2021/21:25) 54 bin dolar civarından işlem gören Bitcoin, toparlanmaya devam ediyor.

Piyasanın hâkimi Bitcoin’in düşüşüyle birlikte birçok altcoin düşüşten nasibini aldı. Ancak Ethereum (ETH) ve DogeCoin’in (DOGE) bu düşüşten diğer altcoin’ler kadar etkilenmediği gözlendi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar