Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $58468.27
3.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3300.48
2.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.86
1.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $400
0.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD ve Hindistan Ekonomi Liderlerinden, Kripto Paralar Konusunda Açıklama Geldi!

Liderler, uluslararası iş birliğinin ve küresel olarak ortak bir düzenleyici standart oluşturmanın önemini vurguladı.

Clock
Paylaş
ABD ve Hindistan Ekonomi Liderlerinden, Kripto Paralar Konusunda Açıklama Geldi!

Hindistan Maliye ve Kurumsal İşler Bakanı Nirmala Sitharaman ve ABD Hazine Bakanı Janet L. Yellen, Hindistan-ABD Ekonomik ve Mali Ortaklığının dokuzuncu toplantısında bir araya geldi.

Kripto paraların düzenlenmesine yönelik görüşmeler gerçekleştiren ikili, uluslararası iş birliğinin ve küresel olarak ortak bir düzenleyici standart oluşturmanın önemini vurguladı. Hazine Bakanı olarak Hindistan’a ilk ziyaretini gerçekleştiren Yellen, ortak adım atmanın öneminden bahsetti.

Binance BannerBinance Banner

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de kısa süre önce düzenlenen toplantıya katılanlar arasında ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell da bulunuyordu. Powell ve Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das arasında da düzenlemeler konusunda çeşitli görüşmeler gerçekleştiği belirtildi.

Toplantı sonrasında yapılan ortak açıklamada Yellen ve Sitharaman tarafından şu ifadelere yer verildi:

“Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan, ortaya çıkan finansal sektör sorunlarını ve kripto varlıklar da dahil olmak üzere öncelikli alanları tartışmak için bir araya geldi. Uzun süredir devam eden ABD-Hindistan Mali Düzenleyici Diyalog platformunun devamlılığını ve sürekli katılımı dört gözle bekliyoruz.”

Düzenleyici Standartlara İhtiyaç Var

Toplantının ardından her iki ülkenin iş dünyası liderleri ve önde gelen ekonomistleriyle de bir araya gelen Yellen, kripto paralar konusunda uluslararası iş birliği çağrısında bulundu.

“Kripto para birimleri ile ilgili olarak, ele alınması gereken tüketici ve yatırımcı koruma sorunlarına sahip olduğumuz bazı havuzlar var. Bu, bugün toplantılarımızda tartıştığımız, kamu otoriteleri, özel sektör ve kamu paydaşları arasında uluslararası iş birliğinin önemini gösteriyor. Kripto para alanı küresel olarak yüksek düzenleyici standartlara ihtiyaç duyulan bir alan haline geldi.”

Sınır ötesi ödemelerin maliyetini azaltmak için bazı adımlar atılması gerektiğini belirten Yellen, küresel bazda riskleri ele almak için çok aktif bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Kripto paralar konusunda gidilecek daha çok yolları olduğunu söyleyen Hazine sekreteri, ABD’de kripto para birimi düzenlemesinin Biden yönetiminin “muazzam bir odak noktası” olduğunu belirtti. 

“En azından kripto para birimleri aracılığıyla yasa dışı finansman sorunlarıyla başa çıkma konusunda iyi bir ilerleme kaydettik. Ancak gidecek daha çok yolumuz var.”

Benzer açıklamalarda bulunan Hindistan Maliye Bakanı da kripto paraların düzenlenmesi konusunda küresel çapta iş birliği yapılması gerektiğini belirtti. Hatta bu konuda bir girişimi de bulunan Sitharaman, geçtiğimiz eylül ayında Uluslararası Para Fonu’nu (IMF) kripto para düzenlemesine öncülük etmeye de çağırmıştı.

Bilindiği üzere Hindistan, kripto paralar konusunda henüz düzenleyici bir ortam oluşturabilmiş değil. Bu konuda çeşitli girişimleri bulunan Sitharaman, geçtiğimiz ay Hindistan hükümetinin kripto varlıklar konusunda teknoloji odaklı bir düzenleyici çerçeve oluşturulması için G20’de bu konuyu dile getireceğini belirtti.

Bu konuda ilerleme kaydedildiğini belirten Sitharaman, hükümetin, kripto paraların yasallığı konusundaki duruşunu gelecek yılın ilk çeyreğine kadar tamamlamayı planladığını belirtti.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar