Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68039.31
-3.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3797.36
0.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.06
-5.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.1
-4.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Hazine Müsteşarı Nellie Liang, Bankaların Batışının Kripto Paralarla İlgisi Olmadığını Düşünüyor!

Hazine Müsteşarı Nellie Liang, Silicon Valley Bank ve Signature Bank iflasının kripto paralarla ilgisi olmadığını dile getirdi

Clock
Paylaş
ABD Hazine Müsteşarı Nellie Liang, Bankaların Batışının Kripto Paralarla İlgisi Olmadığını Düşünüyor!

Hazine Müsteşarı Nellie Liang, Silicon Valley Bank ve Signature Bank iflasının kripto paralarla ilgisi olmadığını dile getirdi. ABD Hazine Bakanı Nellie Liang, Silicon Valley Bank ve Signature Bank iflası hakkında açıklamalarda bulundu. Liang, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın kısa sürede iflasa sürüklenmesinde kripto para sektörünün sorumlu tutulmaması gerektiğini ifade etti.

728×90 muhabbit - ABD Hazine Müsteşarı Nellie Liang, Bankaların Batışının Kripto Paralarla İlgisi Olmadığını Düşünüyor!300x250 muhabbit - ABD Hazine Müsteşarı Nellie Liang, Bankaların Batışının Kripto Paralarla İlgisi Olmadığını Düşünüyor!

Liang çarşamba günü mecliste yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelerde bulundu:

“Kripto paraların bu başarısızlıklarda doğrudan bir rol oynadığına inanmıyorum.”

Hazine Müsteşarı Nellie Liang

Hatırlayacağınız üzere Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Başkanı Martin Gruenberg daha önceden yapmış olduğu bir açıklamasında, Singature’ın mevduat tabanının yaklaşık beşte birinin kripto para müşterilerine bağlı olduğunu belirtmişti. Fakat geçtiğimiz gün yapılan toplantıda bu konulardan çok banka yönetim sorunları, Fed ve FDIC ‘in denetimindeki başarısızlıklar üzerinde duruldu.

Silicon Valley Bank, First Citizens Bank’a Satıldı!

photo 2023 03 11 16.29.59 800x600 - ABD Hazine Müsteşarı Nellie Liang, Bankaların Batışının Kripto Paralarla İlgisi Olmadığını Düşünüyor!

ABD’nin en büyük 16. bankası olarak bilinen Silicon Valley Bank için 10 Mart 2023 tarihinde kayyum atanmış ve banka iflas bayraklarını çekmişti. Söz konusu bu iflas ise 2008 küresel finansal krizinden bu yana en büyük banka iflaslarından biri olarak kayıtlara geçmişti. ABD bankacılık krizinin başlangıcı olarak kabul edilen Silicon Valley Bank iflası sonrası, Silicon Valley Bank First Citizens Bank’a devredilmişti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar