Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62445.42
4.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3326.08
4.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.02
3.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.1
3.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Hazinesi: NFT’ler Sahtekarlık ve Dolandırıcılığa Karşı Hassas

Clock
Paylaş
ABD Hazinesi: NFT’ler Sahtekarlık ve Dolandırıcılığa Karşı Hassas

ABD Hazine Bakanlığı, NFT’lerin kullanımının sahtekarlık ve dolandırıcılığa eğilimli olduğunu belirtti. Bu alandaki düzenlemelerin netleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Bakanlık bugün 29 sayfalık raporda kötü aktörlerin NFT’leri para aklamak için kullanabileceğini ifade etti.

728×90 muhabbit - ABD Hazinesi: NFT'ler Sahtekarlık ve Dolandırıcılığa Karşı Hassas300x250 muhabbit - ABD Hazinesi: NFT'ler Sahtekarlık ve Dolandırıcılığa Karşı Hassas

NFT’lerde Dolandırıcılık ve Kara Para Aklama

ABD Hazinesi, NFT’lerin dolandırıcılık ve dolandırıcılığa karşı savunmasız olduğunu ve kötü aktörlerin bu token’ları yasa dışı yollarla elde edilen gelirleri aklamak için kullanabileceğini söyledi. Raporda, “Suçlular, NFT’leri hızlı bir şekilde satmaya veya ticaretini yapmaya çalışarak kaynağını gizlemeye çalışır” ifadesi yer aldı. Rapor bu tür faaliyetlerin, NFT platformlarının ve blockchain analiz şirketlerinin izleme yeteneklerini karmaşık hale getirdiğini belirtti.

Telif Hakkı ve Ticari Marka İhlalleri

Bakanlık raporda, suçluların NFT’lerin referans verdiği varlıklarla ilgili hakları yanlış beyan edebileceği ve telif hakkı ile ticari marka ihlallerine başvurabileceğini vurguladı. Kötü aktörlerin bu tür taktikleri bir NFT’nin değerini artırmak için kullanıldığını söyledi.

Hazine, NFT’ler için kurallar ve rehberlik sağlanmasını tavsiye etti. Ayrıca özel sektörün desteğiyle ilgili düzenleyici yükümlülükler konusunda farkındalığın artırılabileceğini belirtti.

Hazine Bakanlığı, bu değerlendirme ile NFT piyasasının düzenlenmesi ve yatırımcıların korunması için daha net kurallar oluşturulması gerektiğini ortaya koydu. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar