Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66630
0.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3421.58
-0.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.25
-2.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.7
0.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Hükümeti, 8 Bin 200 Bitcoin Daha Sattı!

On-chain analistlerinden CryptoQuant, ABD hükümetinin Silk Road hack’i ile bağlantılı BTC’lerden 8 bin 200 adet daha sattığını doğruladı.

Clock
Paylaş
ABD Hükümeti, 8 Bin 200 Bitcoin Daha Sattı!

On-chain analistlerinden CryptoQuant; ABD hükümetinin, artık faaliyette olmayan darknet pazarı Silk Road hack’i ile bağlantılı Bitcoin’lerden (BTC) 8 bin 200 adet daha sattığını doğruladı.

Son zamanlarda kripto para topluluğunun dikkatini çeken önemli bir gelişme yaşandı. CryptoQuant’ın on-chain analistleri, kötü bir üne sahip olan darknet pazarı Silk Road ile bağlantılı bir miktar Bitcoin’in, ABD hükümeti tarafından satıldığını doğruladı. Elden çıkarılan Bitcoin’lerin Silk Road hacker’ı James Zhong’a ait BTC’leri içerdiği belirtiliyor.

728×90 muhabbit - ABD Hükümeti, 8 Bin 200 Bitcoin Daha Sattı!300x250 muhabbit - ABD Hükümeti, 8 Bin 200 Bitcoin Daha Sattı!

ABD Hükümeti Piyasayı Etkilememek İçin Satışları Dengeli Yapıyor

CryptoQuant’ın raporu ile doğrulanan bu satış, kripto para piyasalarını yakından takip edenler için pek şaşırtıcı olmadı. Çünkü ABD hükümetinin, bu Bitcoin’leri elinde tutmak yerine satmayı tercih etmesi, piyasanın olgunlaşması ve el konulan varlıkları likide etme isteğinin bir göstergesi olarak kabul edildi.

Ayrıca hükümetin 8 bin 200 BTC’lik bu son satışı, daha önce yaptığı BTC satışlarıyla kıyaslandığında bariz bir şekilde daha az olduğu görüldü. Bu da birçok analist tarafından hükümetin likidasyon sürecine dikkat etmesi olarak yorumlandı. ABD hükümetinin BTC satışlarını dengeli yapmaya çalışması, piyasa üzerinde olması muhtemel büyük fiyat dalgalanmalarını önlemek istemesi olarak değerlendirildi. Bu dikkatli yaklaşım aynı zamanda, hükümetin kripto para ekosistemini anlamasının ve bu varlıklardan maksimum getiri sağlamak istemesinin bir göstergesi olarak da kabul edildi.

Bu önemli satışa rağmen, rapora göre ABD hükümetinin elinde hala çeşitli suç olaylarından elde ettiği 195 bin 307 BTC daha olduğu görülüyor.

doj btc 900x470 - ABD Hükümeti, 8 Bin 200 Bitcoin Daha Sattı!

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar