Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60140.16
2.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3213.32
1.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.28
0.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $539.1
0.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ABD Hükümetinin Bitfinex Hack’i ile İlişkilendirilen 5. Büyük Bitcoin Cüzdanını Kontrol Ettiği İddiası!

Dünya genelinde beşinci sırada yer alan bu cüzdan, yaklaşık 94 bin 643 BTC tutuyor.

Clock
Paylaş
ABD Hükümetinin Bitfinex Hack’i ile İlişkilendirilen 5. Büyük Bitcoin Cüzdanını Kontrol Ettiği İddiası!

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Bitfinex hack’i ile ilişkilendirilen beşinci büyük Bitcoin cüzdanının potansiyel kontrolü konusunda endişelerini dile getirdiği bir gönderi yayımladı. Dünya genelinde beşinci sırada yer alan bu cüzdan, yaklaşık 94 bin 643 BTC tutuyor ve bu cüzdanın ABD Hükümeti tarafından yönetildiği düşünülüyor.

728×90 muhabbit - ABD Hükümetinin Bitfinex Hack'i ile İlişkilendirilen 5. Büyük Bitcoin Cüzdanını Kontrol Ettiği İddiası!300x250 muhabbit - ABD Hükümetinin Bitfinex Hack'i ile İlişkilendirilen 5. Büyük Bitcoin Cüzdanını Kontrol Ettiği İddiası!

Söz konusu cüzdan, 1 Şubat 2022 tarihinde 1CGA4s cüzdanından belirli bir el koyma adresine yapılan yaklaşık 567,5 BTC (yaklaşık 21.88 milyon dolar değerinde) transfer ile ilişkilendiriliyor.

“Belirli bir el koyma adresi,” devlet veya yetkili bir kurum tarafından yapılan yasal işlemler sonucunda bir varlığın geçici olarak dondurulduğu veya kontrol altına alındığı adresi ifade eder. Bu tür adresler genellikle yasa dışı faaliyetlerle ilişkilendirilen varlıkların korunması veya soruşturmanın sürdüğü süre boyunca izlenmesi amacıyla kullanılır. Bu adreslere “el koyma adresi” denmesinin nedeni, varlığın geçici olarak el konulduğu anlamına gelmesidir.

Özellikle merkezi kripto borsaları arasında Binance, Coinbase ve Bitfinex, sırasıyla 691 bin BTC, 439 bin BTC ve 320 bin BTC ile en önemli BTC kaynaklarını ellerinde bulunduruyor.

ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) İddia Edilen Hack’teki Rolü Ne?

PeckShield, benzer nedenlerle 2022 yılında ABD Adalet Bakanlığı’nın Bitfinex hack’i ile ilişkilendirilen bir hesabı kontrol ettiğini rapor etmişti. Bu olayda 3.55 milyar dolar değerinde Bitcoin ele geçirildi ve iddia edilen hack ile bağlantısı vurgulandı.

Bitfinex, daha önce de birçok kez tartışmalara neden olmuş ve şeffaflıktan yoksun olduğu eleştirilerini almıştır. Ancak ABD yasama organlarının bu durumda ne tür bir rol oynadığı, eğer hikaye bu kadar basit değilse ve içeride daha fazla detay olduğu düşünülüyorsa, durumu daha da karmaşık bir hale getiriyor. Şu an dijital varlıklarımızın merkezi borsalarda ne kadar güvende olduğu ise zamanla ortaya çıkacaktır.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar