Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66416.62
-0.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3508.39
1.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.4
-2.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.8
0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

ABD Kongre Üyesi, Binance US Dosyalarını Gözden Geçirecek!

Binance US’a işlemlere ilk başladığı tarihten itibaren gerekli olan tüm belgeleri temin etmesi için 2 haftadan daha az bir süre tanındı.

Clock
Paylaş
ABD Kongre Üyesi, Binance US Dosyalarını Gözden Geçirecek!

Binance US Başkanı ve CEO’su Brian Shroder, borsanın yatırımcı odaklı çeşitli güvenlik protokollerine bağlılığını kanıtlayan resmi belgelerinin acilen açıklanmasını talep eden federal bir mektup aldı. Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hükümet Reformu Komitesi alt Komite Başkanı evrakların acilen iletilmesini istedi.

728×90 muhabbit - ABD Kongre Üyesi, Binance US Dosyalarını Gözden Geçirecek!300x250 muhabbit - ABD Kongre Üyesi, Binance US Dosyalarını Gözden Geçirecek!

Ekonomik ve Tüketici Politikası Alt Komitesi’nden Kongre Üyesi Raja Krishnamoorthi, Shroder’a hitaben yazdığı mektupta, ABD hükümetinin finansal sahtekarlığı engellemesine ve yatırımcıları korumasına yardımcı olmak için kripto para borsalarının katılım eksikliğini vurguladı ve şunları yazdı:

“Dolandırıcılık ve tüketicilerin kullanılmasının hızlı büyümesinden endişe duyuyorum. Ayrıca, kripto para borsalarının platformları aracılığıyla işlem yapan tüketicileri korumak için bariz eylem eksikliğinden dolayı da endişe duyuyorum.”

Krishnamoorthi, kripto para borsalarında tokenları listelemenin gerisinde kalan ve sonuçta yatırımcılar için riskleri artıran inceleme sürecinde kuşku uyandıran işlemlerin olduğunu belirtti. Ayrıca yukarıda belirtilen endişelerin gözden geçirilmesine yardımcı olması amacıyla alt komite, Binance US’tan çeşitli belgeler istediğini açıkladı.

Binance US’tan İstenen Evraklar

Binance US’a işlemlere ilk başladığı tarihten itibaren gerekli olan tüm belgeleri temin etmesi için 2 haftadan daha az bir süre tanındı. 12 Eylül 2022 tarihine kadar istenen belgeler şunlar:

belhe 1200x544 - ABD Kongre Üyesi, Binance US Dosyalarını Gözden Geçirecek!
  1. Binance’in kripto para dolandırıcılığıyla savaşta yaptığı çabaları ve kripto para yatırımları konusunda müşterileri ne kadar uyardığı hakkındaki tüm raporlar.
  2. Kimlik tanıma prosedürleri ve sahte çıkan hesap veya dijital varlık başvurusunda bulunan hesaplar hakkında evraklar.
  3. Binance ürünleri, alıcı, satıcı, yatırımcı ve diğer bireysel kripto para birimlerini yöneten politikaları belirleyen tüm belgeler.
  4. Binance ürünleri hakkında yöneticilerin daha katı politikaları benimseyip benimsenmeyeceğine dair tartışılan tüm belgeler.

ABD Kongresi adına konuşan Krishnamoorthi, kripto para borsalarının yatırımcı güvenliğini sağlamak için proaktif önlemler alması gerektiğini yineledi.

Belgelere ek olarak; Schroeder’den borsa tarafından riskleri, sahtekarlıkları ve dolandırıcılıkları azaltmak için uygulanan araç ve mekanizmaları açıklayan soruları yanıtlaması da istendi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar