Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66812.01
-0.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3451.53
-1.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.46
4.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.8
-1.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Kongre Üyesi Brad Sherman’dan Kripto Para Yasağına İlişkin Önemli Açıklamalar Geldi!

Los Angeles Times’a konuşan Sherman, kripto para düzenlemeleri hakkındaki açıklamalarının yanında kripto para yasağına da değindi.

Clock
Paylaş
ABD Kongre Üyesi Brad Sherman’dan Kripto Para Yasağına İlişkin Önemli Açıklamalar Geldi!

ABD Kongre Üyesi Brad Sherman’dan kripto paralara ilişkin önemli ifadeler geldi. Los Angeles Times’a (LA Times) konuşan Sherman, kripto paraların gelişimi hakkında yaptığı açıklamaların yanında kripto para yasağına da değindi.

ABD Kongre Üyesi Brad Sherman ABD’de Kripto Paraların Yasaklanmasını Beklemiyor!

ABD 1200x600 - ABD Kongre Üyesi Brad Sherman'dan Kripto Para Yasağına İlişkin Önemli Açıklamalar Geldi!

ABD Kongre Üyesi Brad Sherman, 4 Eylül 2022 Pazar günü yayınlanan Los Angeles Times ile yaptığı röportajında kripto paralar ve düzenlemeler hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu. Sherman söz konusu açıklamalarında yakın zaman içerisinde ABD’de kripto paraların yasaklanmasını beklemediğini belirtti ve ekledi:

728×90 muhabbit - ABD Kongre Üyesi Brad Sherman'dan Kripto Para Yasağına İlişkin Önemli Açıklamalar Geldi!300x250 muhabbit - ABD Kongre Üyesi Brad Sherman'dan Kripto Para Yasağına İlişkin Önemli Açıklamalar Geldi!

“İlk başta kripto paraları önemsiz gördüğümüz için yasaklamadık. Şimdi de arka planda çok fazla para ve güç olduğu için yasaklamadık.”

Kripto paraların arkasında çok fazla para ve güç olduğunun altını çizen Kaliforniyalı politikacı, kripto paraları kötüye kullanan suçlulardan endişe duyduğunu da açıklamalarına ekledi.

ABD Kongre Üyesi Sherman, yatırımcıların dolandırılma ihitimalinden dolayı endişeli olmasının yanında kripto para birimlerini ABD’nin ulusal güvenliğine yönelik bir tehdit olarak da görüyor. Sherman özellikle Tornado Cash gibi kripto para mikser hizmetleri konusunda oldukça endişeli. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlık Kontrol Ofisi (OFAC), Tornado Cash’i yasaklamaya gitmişti. ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC), kuruluşundan itibaren 7 milyar dolardan fazla kripto para birimini aklamak için kullanılan Tornado Cash’i yaptırım listesine ekleyerek kamuoyunda uzun süren tartışmaların da kapısını aralamıştı.

Bildiğiniz üzere ABD Kongre Üyesi Brad Sherman, geçmiş açıklamalarında da kripto paraların terörizmi ve diğer yasa dışı faaliyetleri desteklediğini sık sık ifade edip, kripto paralara daha fazla düzenleme gerektiğini savunmuş ve hatta hatta yasaklanması yönünde çağrılarda bulunmuştu.

İlginizi Çekebilir: Tornado Cash, Amerika’nın Yaptırım Listesindeki Bazı Kripto Para Adreslerini Engelleyecek!

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar