Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69702.49
-0.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3822.45
2.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.99
-2.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.2
-1.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Milletvekili Grayscale GBTC Fonu Aracılığıyla Bitcoin Satın Alıyor

Kongre Üyesi Newman 9 Kasım ve 4 Aralık tarihleri arasında 15.001$ ile 50.000$ civarında GBTC satın aldı.

Clock
Paylaş
ABD Milletvekili Grayscale GBTC Fonu Aracılığıyla Bitcoin Satın Alıyor

Kongre üyesi Marie Newman, elindeki 215 bin dolarlık Coinbase Global’in COIN hisselerine ek olarak 15.001$ ile 50.000$’lık GBTC satın aldı.

Illinois Temsilcisi Marie Newman, Grayscale Bitcoin Trust fonu GBTC aracılığıyla 50.000$’a kadar kripto para satın aldığını açıkladı.

728×90 muhabbit - ABD Milletvekili Grayscale GBTC Fonu Aracılığıyla Bitcoin Satın Alıyor300x250 muhabbit - ABD Milletvekili Grayscale GBTC Fonu Aracılığıyla Bitcoin Satın Alıyor

Çarşamba günü (08.12.2021) ABD Temsilciler Meclisi’ne sunulan bir finansal açıklama raporuna göre, Kongre Üyesi Newman, 9 Kasım ve 4 Aralık tarihleri arasında 15.001$ ile 50.000$ civarında GBTC satın aldı. Ayrıca, Kasım ve Aralık ayları arasında dört kez Coinbase Global’in Class A hisselerinden 215.000 dolarlık bir satın alım yapmıştı.

ABD Temsilciler Meclisi ve Senato üyelerinin görevdeyken hisse senedi ve diğer yatırımları satın alma, satma ve ticaret yapmalarına izin verilir. Ancak bu tür işlemlerin tutarı 1.000 ABD dolarından fazla ise 30 ila 45 gün içinde rapor edilmesi gerekir. Bu raporlama, 2012 yılında Başkan Barack Obama tarafından her iki kongre odasında da oy birliği ile kabul edildi. Kongre Bilgi Yasası‘nda veya Hisse Senedi Yasası‘nda yer alan bu rapor Ticareti Durdurma Yasası‘na uygundur.

Toplanan verilere göre Bitcoinpoliticians.org sitesi üzerinde, finansal bilgilendirme raporları oluşturulur. Bu rapora göre, kongrede altı üye daha kripto varlığı bulunduruyor. Bunlar; Wyoming Senatör Cynthia Lummis, Teksas milletvekili Michael McCaul, Pennsylvania Temsilcisi Pat Toomey, Alabama Temsilcisi Barry Moore, New Jersey Temsilcisi Jefferson Van Drew ve Florida Temsilcisi Michael Waltz’dir. Bununla birlikte, birçok federal yargıç ve milletvekilinin, belirli yatırımları açıklamayarak Hisse Senedi Yasası’nı ihlal ettiği bildirildi.

ABD Kongresi Yapılacak Düzenlemelerin Daha İyi Sonuç Vermesi İçin Çalışıyor

Newman’ın açıklama raporu, Kongre üyelerinin büyük stablecoin firmalarının CEO’larının sorgulanmasının ardından geldi. Sorgulamadaki amaç kripto para birimlerinin ve teknolojinin nereye gittiğini anlamak ve yapılacak düzenlemelerin sonunun nereye gidebileceğini daha iyi görmekti.

İlerici milletvekili Alexandria Ocasio-Cortez de geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yaptığı konuşmada, milletvekillerinin “hassas bilgilere ve yaklaşmakta olan politikalara” erişebildikleri ve bu tür yatırımların tarafsızlıklarını etkileyebileceği için Bitcoin (BTC) veya diğer dijital varlıkları elinde bulundurmasının uygunsuz olduğunu söylemişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar