Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68616.38
0.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3871.91
0.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.21
0.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.8
0.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Posta Servisi NFT Pazarına Giriyor!

NFT’ler günlük yaşama dahil olmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
ABD Posta Servisi NFT Pazarına Giriyor!

Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi (USPS)’nin yakın zaman içinde değiştirilemez token (NFT) pazarına gireceği bildirildi. Bu kapsamda posta servisi, müşterilerin posta gönderilerindeki ücreti dijital olarak ödemesine olanak sağlayacak.

728×90 muhabbit - ABD Posta Servisi NFT Pazarına Giriyor!300x250 muhabbit - ABD Posta Servisi NFT Pazarına Giriyor!

13 Nisan tarihinde yapılan bir duyuruda, iletişim hizmeti platformu CaseMail, USPS’in Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmak üzere posta ücreti yerine geçecek tokenlarının (NFT) ilk üreticisi olarak onay aldığını duyurdu. Bu kapsamda oluşturulacak tokenlar, USPS’nin ePostage etiketlerine ve postalanan fiziksel öğeye dijital olarak damgalanacak ve tüm veriler blok zincirine kaydedildiği için dijital ve fiziksel varlıklar üzerinde doğrulanabilir bir gözetim zinciri oluşturacak.

CaseMail’in NFT’ler için başlatacağı bu girişimin, şirketlerin tokenlarla gerçek dünya verilerini bir araya getirme eğiliminin bir parçası olduğu açıklandı. 

CaseMail’in kurucusu ve CEO’su Joe Ruiz, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Herkes için hem tanıdık hem de önemli olan bir süreci korumaya yardımcı olmak için, mektup veya paket gönderimlerinde NFT’leri kullanmak bu önemli yeni teknolojinin gizemini çözmeye yardımcı olacak.” 

Yapılan açıklamada şirket ilk olarak posta token’ları yalnızca hukuk uzmanları ve devlet kurumları için sunmayı ve ikinci çeyrekte ise tüketici ve iş hizmetleri sağlayıcılarıyla ortaklıkları da içerecek şekilde piyasaya sürmeyi planlanıyor.

Ruiz ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi’nin, 2020 mali yılında posta ve diğer hizmetlerden 73,1 milyar dolar gelir elde ettiğini ve atılan bu yeni adım ile dijital posta pullarının büyük bir pazara girebileceği anlamına geldiğini belirtti.

CaseMail Hakkında
CaseMail, hizmet olarak iletişim (CaaS) platformudur. Şirket, geleneksel iletişim, ticaret ve iş akışı süreçlerini, kripto para birimi ile birleştiren teknolojileri kullanarak blockchain destekli sistemler geliştirmektedir.   

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar