Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60020
2.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3187.24
1.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.78
-0.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.4
1.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Senatörü Elizabeth Warren, İsrail Filistin Savaşı İçin Kripto Paraları Suçladı

Ortadoğu’da süregelen İsrail-Filistin çatışması, ABD Senatörü Elizabeth Warren tarafından kripto paraların finansmanı ile ilişkilendirildi.

Clock
Paylaş
ABD Senatörü Elizabeth Warren, İsrail Filistin Savaşı İçin Kripto Paraları Suçladı

Ortadoğu’da süregelen İsrail-Filistin çatışması, ABD Senatörü Elizabeth Warren tarafından kripto paraların finansmanı ile ilişkilendirildi.

İsrail ve Filistin arasında çatışmalar uzun yıllardır devam ediyor ancak geçen hafta Hamas’ın Gazze’den İsrail’e düzenlediği saldırıların ardından karşılıklı olarak yoğun bir katliam yaşandı ve İsrail, resmi savaş ilan etti. Son saldırılar, yıllardır yaşanan olayların en şiddetli tırmanışlarından biri olarak tarihe geçti. Hamas’ın beklenmedik operasyonu, pek çok kişinin bunu gerçekleştirecek fonların nereden geldiğini merak etmesine neden oldu.

728×90 muhabbit - ABD Senatörü Elizabeth Warren, İsrail Filistin Savaşı İçin Kripto Paraları Suçladı300x250 muhabbit - ABD Senatörü Elizabeth Warren, İsrail Filistin Savaşı İçin Kripto Paraları Suçladı

Bu ani saldırıların arkasındaki finansmanın büyük ölçüde dijital varlıklara dayandığına dair güçlü spekülasyonlar yapıldı. İsrail hükümeti, bu fonların izini sürmek için çeşitli önlemler alırken, Hamas, Filistin İslami Cihadı ve Hizbullah gibi askeri gruplara büyük miktarlarda kripto para akışı olduğu ortaya çıktı.

Örneğin, Filistin İslami Cihadı (PIJ) ile bağlantılı bir kripto para cüzdanının Ağustos 2021 ile bu yılın Haziran ayları arasında 93 milyon dolara kadar kripto para aldığı bildiriliyor. Ayrıca, Hindistan’daki bir kripto para cüzdanından El-Kassam Tugaylarına ait cüzdanlara Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) transferi yapıldı.

İsrail Ulusal Terör Finansmanıyla Mücadele Bürosu tarafından, bu cüzdanlarla ilişkilendirilen işlemlere el konuldu.

Bu gelişmeler ışığında, politika yapıcılar, kripto paraların İsrail-Filistin çatışmasında oynadığı rolü değerlendirmeye çalışıyorlar. Senatör Elizabeth Warren ve Senato Bankacılık Başkanı Sherrod Brown gibi isimler, kara para aklama ve terörizmin finansmanı gibi konuları ele alarak kripto para piyasalarının daha sıkı bir şekilde düzenlenmesini savunuyorlar.

Warren, bir röportajında şunları belirtiyor: “Kripto paraların terörizme finansman sağlama potansiyeli gerçek bir tehdittir ve Kongre’nin bunu ciddi bir şekilde ele alması gerekiyor. Bu tasarıyı geçirmeye ve finansmanın önünü keserek dünya çapında terörle mücadele etmeye kararlı olan senatörlerden oluşan ve giderek büyüyen iki partili bir koalisyon var…”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar