Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56332.21
9.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3233.84
4.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.51
6.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.8
3.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ABD Senatörü Ted Cruz Bitcoin’i Dipten Satın Aldığını Duyurdu

ABD’li Senatör Ted Cruz ne kadar Bitcoin satın aldı?

Clock
Paylaş
ABD Senatörü Ted Cruz Bitcoin’i Dipten Satın Aldığını Duyurdu

Bitcoin 2022 yılının başından beri sürekli bir dalgalanma halinde işlem görüyor. Ancak dijital para, çoğunlukla düşüş eğilimindeydi. Böyle bir düşüşün dip olduğunu düşünen birçok Senatör, ülke ve yatırımcı da bu fiyatlardan Bitcoin satın aldı.

Bu düşüşü değerlendirenler arasında ABD’li Senatör Ted Cruz da var. 4 Şubat 2022’de bildirim yapan Senatör 25 Ocak 2022 tarihinde 15.001 dolar ile 50.000 dolar arasında Bitcoin (BTC) satın aldı.

Binance BannerBinance Banner

Senatör’ün satın aldığı tarih 25 Ocak 2022’de Bitcoin’in fiyatı 37.000$’ın altındaydı. Bu yazının yazıldığı an itibarıyla ise 42.600$’ın üstünde seyrediyor.

Senatör Cruz daha önce de kripto para madenciliği için bir konuşma yapmıştı. Teksaslı Senatör, kripto para madenciliğinin kendi eyaleti için büyük bir fırsat olduğunu dile getirmişti. Ayrıca katıldığı Texas Blok Zinciri Zirvesi’nde şu açıklamalarda bulunmuştu:

Bitcoin madenciliğinin güzelliği, eğer internete bağlanabiliyorsanız, yenilenebilir enerji kaynaklarından olağanüstü bir şekilde değer elde edebilirsiniz. Ayrıca önümüzdeki beş yıl içinde yenilenebilir enerji hakkında büyük yenilikler göreceğimizi düşünüyorum.

Konuşmasında şu sözlere de yer vermişti:

Ayrıca, evim Teksas’ın blok zinciri topluluğu, Bitcoin madencileri, kripto para dünyasındaki girişimciler için bir cennet haline gelmesinden gurur duyuyorum.

Senatör dışında dip değer kovalayan tanınmış kişiler kimler?

Bitcoin’i dipten satın alma deyince tabii ki akla bazı isimler geliyor. Bunlardan ilki MicroStrategy. Şirket her düşük gördüğü fırsatta Bitcoin satın almaya devam ediyor. Son satın alımı 1 Şubat 2022 tarihinde oldu. Bitcoin değerinin dip olduğunu düşündüğü yerden 660 adet Bitcoin satın aldı. Böylelikle MicroStrategy’nin portföyünde 125.051 adet Bitcoin bulunuyor. Ayrıca şirket CEO’su Micheal Saylor kişisel cüzdanında da 17.732 adet BTC bulunuyor.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz: MicroStrategy, 25 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı!

Akla gelen bir diğer isimse tahmin edebileceğiniz gibi El Salvador. El Salvador başkanı Bukele, Twitter hesabından hazineye 410 BTC daha satın aldığını duyurmuştu. 22 Ocak 2022 tarihinde yaptığı açıklamada yaklaşık 36.585$ seviyesinden 410 adet BTC daha satın aldığını açıklamıştı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar