Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64302.82
-0.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3510.61
-0.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.37
-1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.4
-0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Senatörü Ted Cruz’dan CBDC Karşıtı Yasa Tasarısı Geldi!

ABD Senatörü Ted Cruz’dan CBDC hamlesi geldi.

Clock
Paylaş
ABD Senatörü Ted Cruz’dan CBDC Karşıtı Yasa Tasarısı Geldi!

ABD Senatörü Ted Cruz’dan CBDC hamlesi geldi. ABD’nin Teksas eyaletinin senatörü olan Ted Cruz, Fed’in CBDC çıkarmasını engelleyecek bir yasa tasarısı sundu. Senatör Ted Cruz, CBDC’lere yönelik sert eleştirilerde de bulundu.

Cruz 21 Mart 2023 tarihinde yaptığı açıklamada, Fed’in federal hükümet tarafından bir mali gözetim aracı olarak kullanılabileceğini dile getirdi. Söz konusu bu yasa tasarısını ise perakende bir CBDC geliştirmesini engellemek için sunduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - ABD Senatörü Ted Cruz'dan CBDC Karşıtı Yasa Tasarısı Geldi!300x250 muhabbit - ABD Senatörü Ted Cruz'dan CBDC Karşıtı Yasa Tasarısı Geldi!

Cruz, ABD’nin dijital para birimlerine yönelik yürüttüğü politikaların her zamankinden daha önemli olduğunu altını çizerek şu ifadelerle devam etti:

“Bu üç temel ilkeye bağlı kalmayan CBDC’ler, Federal Rezerv gibi bir kuruluşun kendisini bir perakende bankaya seferber etmesine, kullanıcılar hakkında kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri toplamasına ve işlemlerini süresiz olarak izlemesine olanak sağlayabilir.”

ABD Senatörü Ted Cruz

Cruz açıklamalarının devamında, federal hükümetin tek taraflı olarak bir CBDC kurma yetkisi olmadığının da altını çizdi.

“Hükumet, girişimileri desteklemeli ve inovasyonun da önünü açmalıdır. Onunun geleceğini engellememelidir. Özgürlük açısından bu çok önemlidir”

ABD Senatörü Ted Cruz

Ted Cruz’un Sunduğu Yasa Tasarısına Mike Braun ve Chuck Grasley de Destek Verdi!

Yeni Boyut abd cbdc 900x600 - ABD Senatörü Ted Cruz'dan CBDC Karşıtı Yasa Tasarısı Geldi!

Cruz’un CBDC karşıtı bu yasa tasarısı Cumhuriyetçi Senatörler Indiana’dan Mike Braun ve Iowa’dan Chuck Grassley’in de desteğini aldı. Senatörler de Cruz gibi CBDC’nin bir gözetleme aracı olarak kullanılacağına inandıklarını belirttiler. Iowa’dan Chuck Grassley konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamalarda şu ifadelerde bulundu:

“Amerikan halkı, her işlemin hükümet tarafından takip edilme olasılığı olmaksızın paralarını istedikleri gibi harcayabilmelidir.”

Iowa’dan Chuck Grassley

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar