Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62472.94
4.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3322.16
4.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.02
3.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.3
3.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ABD Senatosu, Bitcoin ile ilgili önemli SEC kuralını kaldırdı

Clock
Paylaş
ABD Senatosu, Bitcoin ile ilgili önemli SEC kuralını kaldırdı

ABD Senatosu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) düzenlemeye tabi finansal şirketlerin Bitcoin ve diğer kripto paraları tutmasını engelleyen kuralını bozmak için resmi olarak oy kullandı.

ABD Senatosu, SEC’nin düzenlemesini değiştirerek, finansal firmalara kripto varlıkları tutma izni verme kararı aldı. Bu karar geçtiğimiz hafta ABD Meclisi’nde kabul edilen H.J. Res. 109’un ardından geldi. Şimdi, önceki SEC kuralını geçersiz kılan bu karar Başkan Biden’ın masasına gönderiliyor.

728×90 muhabbit - ABD Senatosu, Bitcoin ile ilgili önemli SEC kuralını kaldırdı300x250 muhabbit - ABD Senatosu, Bitcoin ile ilgili önemli SEC kuralını kaldırdı

Dijital varlık piyasası ve SEC arasındaki çekişme, son birkaç yılda giderek arttı. SEC’nin sıkı düzenlemeleri nedeniyle sektör, düzenleyici kurumla devam eden davalara ve hukuki mücadelelere sıkça tanıklık etti. Ancak ABD hükümetinin aldığı bu adım, finansal kuruluşlara kripto varlıklarını tutma özgürlüğünü sağlayarak, sektörde yeni bir dönemin kapısını aralıyor.

Beyaz Saray veto edecek mi?

Karar, Cumhuriyetçilerin kontrolündeki ABD Meclisi tarafından öncelikle 8 Mayıs’ta sunuldu ve ardından Senato tarafından onaylandı. Bu kararın alınmasıyla, düzenlenmiş finansal kuruluşlar artık Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tutabilir hale geldi. Ancak Beyaz Saray’ın bu adımı veto etme olasılığı olduğu belirtiliyor. Watcher Guru

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar