Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63334.33
2.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3464.02
1.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.12
-3.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.2
0.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

ABD Senatosu Kripto Para Vergilendirmesini Aceleye Getirmemeli!

Pensilvanya Senatörü Patrick Toomey, Senato’yu kripto para vergilendirme dilinden dolayı eleştirdi.

Clock
Paylaş
ABD Senatosu Kripto Para Vergilendirmesini Aceleye Getirmemeli!

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu kripto para vergilendirmelerine yönelik bir çalışma yürütmekte. Ancak Senato içerisinde vergilendirme dilinden memnun olmayan, vergilendirmenin aceleye getirilmemesini isteyen bir topluluk da mevcut.

Amerikan Senatosu her gün yeni bir kripto para yanlısı ile karşılaşıyor. Bu kez de Pensilvanya Senatörü Patrick Toomey, Senato’yu kripto para vergilendirme dilinden dolayı eleştirdi.

Binance BannerBinance Banner

Toomey: Metin İşe Yaramaz!

Dün akşam (2 Ağustos2021) The Block ile paylaşılan bildiriye göre Senatör Patrick Toomey, Kongre’nin kripto para vergilendirmesi için alelacele hazırlanmış olduğu dosyadan başladı. Sonuçları tam olarak anlaşılmadan aceleye getirilmemesi gerektiğini ifade etti.

“Basitçe söylemek gerekirse, metin işe yaramaz. Düzeltmek için bir değişiklik teklif etmeyi planlıyorum.”

Senatör patrıck toomey

Mevzuatın son taslağında bir önceki taslağa göre, abartılı komisyoncu tanımlarının bazılarının çıkartıldığı göze çarpıyor. Bu taslakta “başka bir kişi adına dijital varlıkların transferini gerçekleştiren herhangi bir hizmeti düzenli olarak değerlendirilmek üzere sağlamaktan sorumlu olan herhangi bir kişi” tanımı geçiyor.

Bununla birlikte vergilendirilecek kurumların da tanımları genel bir şekilde yapılmış.

“Herhangi bir merkeziyetsiz borsa veya eşler arası (P2P) market dahil olmak üzere dijital varlıkların transferlerini kolaylaştırmak için düzenli olarak değerlendirilmek üzere herhangi bir hizmet veyahut gözetim olmasa bile uygulama sağlayan herhangi bir kişi”

Kripto para vergilendirme metni


Senato’nun Bankacılık Komitesi’nin kıdemli bir üyesi olan Toomey, gün geçtikçe kripto para sektörünün “ateşli bir yanlısı” olarak sesini yükseltiyor. Geçtiğimiz haftalarda da kripto para konulu bir duruşma sırasında Toomey, kripto para birimleri ile yapılan işlemlerin “tüketiciler için daha ucuz, daha kolay ve daha hızlı” olacağını öngörmüştü.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar