Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61568.19
-2.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3387.26
-2.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.46
2.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $405
-2.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

ABD, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi Projesini Başlattı!

ABD’den yeni bir proje!

Clock
Paylaş
ABD, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi Projesini Başlattı!

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DoJ), Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi projesini başlattığını duyurdu.

Adalet Bakanlığı bu projeyi kripto para birimlerinin yasa dışı kullanımlarının önüne geçmek amacıyla gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu yasa dışı faaliyetlerin arasında kripto para biriminin cezai suistimalleri, özellikle sanal para borsalarında karşılaşılan mixing ve tumbling hizmetleri ile kara para aklama gibi önemli yasa dışı faaliyetler yer almakta.

Adalet Bakanlığı daha sonra ekibin iş tanımı hakkında detayları paylaştı. Ekibin ayrıca, fidye yazılımı gruplarına kripto para ödemeleri de dahil olmak üzere dolandırıcılık ve gasp nedeniyle kaybedilen varlıkların izlenmesine ve kurtarılmasına yardımcı olacağı açıklandı.

ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, yeni kurulan ekip hakkında konuştu.

Binance BannerBinance Banner

“Bugün Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibini başlatıyoruz. Aklama platformlarının peşine düşmekten çekinmeyeceğiz ve siber uzmanlar, savcılar ve kara para aklama uzmanlarından yararlanıyoruz.”

Lısa monaco

Monaco, kripto para borsalarının geleceğin bankası olmayı hedeflediğini ifade etti. İnsanların bu sistemleri kullanırken kendilerine güvenebileceklerinden emin olmaları gerektiğini söyledi. Bununla birlikte kötüye kullanımın kökünü kazımaya hazır olmaları gerektiğini de ekledi.

Başsavcı yardımcısı ayrıca dün (6 Ekim 2021) Adalet Bakanlığı’nın başka bir girişimini duyurdu. Yeni sivil siber dolandırıcılık girişimi, “önerilen siber güvenlik standartlarına uymadıklarında federal fon alan, devlet müteahhitleri olan şirketleri takip etmek için sivil yaptırım araçlarını kullanacak.” dedi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar