Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51214.22
-2.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2915.95
-0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.02
-5.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $365.3
2.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD’de Bir Banka Daha Kapatıldı! Signature Bankası New York Düzenleyicileri Tarafından Kapatıldı!

Signature Bankası da kapatılan bankalar arasına girdi!

Clock
Paylaş
ABD’de Bir Banka Daha Kapatıldı! Signature Bankası New York Düzenleyicileri Tarafından Kapatıldı!

Kripto para dostu bankalar ya iflas etmeye yada düzenleyiciler tarafından kapatılmaya başladı. New York merkezli Signature Bankası da, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından kapatılan son banka oldu.

Bankanın kapatılma haberi 12 Mart 2023 tarihinde Müfettiş Adrienne A. Harris tarafından açıklandı. New York düzenleyicisi, New York Bankacılık Yasası’nın 606. Bölümü uyarınca Signature Bankasına el koydu ve sigorta sürecini yürütmesi için bankanın başına ABD Federal Mevduat Sigorta Şirketi’ni atadı.

Binance BannerBinance Banner

Kapatma hakkında 12 Mart 2023 tarihinde açıklama yapan NYDFS, kapatma kararının ABD ekonomisini korumak ve bankacılık sistemine karşı halkın güvenini güçlendirmek için Amerika Birleşik Devletleri Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) ile birlikte alındığını açıkladı.

Signature Bankası’nın kapatılma amacı mevduat sahiplerini korumak için mi?

ABD Hazinesinden kıdemli bir üyenin verdiği basın demecinde, NYDFS ve Federal Rezerv’in eylemlerinin mevduat çıkışlarını sınırlamak ve ek banka işlemlerini önlemek için tasarlandığını belirtti ve konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün yaptığımız eylemler, mevduat sahiplerinin Silicon Valley’den ve Signature’dan çıkışları sonrasında sonuçları sınırlamak ve yayılma etkilerini azaltmak için tasarlandı.”

Yapılan açıklamalarda alınan önlemlerin şirketlerin kefalet ile serbest bırakılması için olmadığını mevduat sahiplerinin korunması için yapıldığı belirtildi.

Federal Rezerv ayrıca, Signature Bankası’nın tüm mevduat sahiplerini yarı yolda bıraktığını da belirtti. Federal Rezerv konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Kurumun tüm mevduat sahipleri bir bütün haline getirilecek. Silicon Valley Bankası’nda olduğu gibi oluşan zararın hiçbiri vergi mükellefleri tarafından karşılanmayacak.”

Açıklamalarda ayrıca bu adımla, ABD bankacılık sisteminin mevduatları korumadaki gücünün de ortaya çıkacağını belirtti. Kişilere ve işletmelere de güçlü ve sürdürülebilir ekonomik büyümeyi teşvik edecek şekilde krediye erişim sağlama gibi hayati rollerini yerine getirmeye devam edilmesinin sağlanacağının da altını çizdi.

Açıklamalarda mevduat sahiplerinin korunacağı belirtilirken özellikle bazı hissedarların ve bazı teminatsız borç sahiplerinin haklarının korunmayacağı belirtildi. Ayrıca bankadaki üst yönetim de kaldırıldı.

Signature Bankası’nda 31 Aralık 2022 tarihinde 88,6 milyar dolar mevduat bulunuyordu ve kripto para dostu bankalardan biri olarak biliniyordu. Bazı analiz uzmanlarına göre, Signature Bankası FTX’in çöküşünün neden olduğu krizi atlatmıştı. Çünkü portföyleri Silvergate Bankası’nınkinden çok daha çeşitliydi. Toplam mevduatının sadece %25’i kripto paralardan geliyordu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar