Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66652.01
0.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3622.45
1.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.05
-0.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.4
0.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ABD’li Dev Ödeme Uygulaması Slide, Kripto Para İle Ödeme Desteğini Açıkladı!

Yeni uygulama, kullanıcıların satın aldıkları ürünler için Bitcoin, Ethereum ve stablecoin ile ödeme yapmasına olanak tanıyacak.

Clock
Paylaş
ABD’li Dev Ödeme Uygulaması Slide, Kripto Para İle Ödeme Desteğini Açıkladı!

Chicago merkezli bir mobil ödeme uygulaması olan Slide, 15 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir açıklama ile alışverişlerde kripto paralar ile ödeme desteğini eklediğini açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada bu desteği BitPay ile yapılan bir ortaklık kapsamında gerçekleştireceğini bildirdi.  

728×90 muhabbit - ABD’li Dev Ödeme Uygulaması Slide, Kripto Para İle Ödeme Desteğini Açıkladı!300x250 muhabbit - ABD’li Dev Ödeme Uygulaması Slide, Kripto Para İle Ödeme Desteğini Açıkladı!

Hâlihazırda Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olarak kullanılan Slide uygulaması ülke genelinde yaklaşık 100.000 mağazada 150 perakendeci tarafından kullanılmaktadır. Bunlar, arasında ülkedeki büyük şirketler de yer almaktadır. Yapılan açıklama ile artık bu mağazaların müşterileri yeni bir ödeme aracı olarak kripto para birimini kullanabilecek.

Duyuruya göre mobil ödeme uygulaması, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash gibi dijital para birimlerini ve bunun yanında ABD dolarına sabitlenmiş olan stablecoinlerden USD Coin (USDC), Gemini USD (GUSD), Paxful Standard (PAX) ve Binance USD (BUSD) gibi kripto para birimlerini destekleyecek. Bu destekle Slide, ülke çapında yaklaşık 100.000 mağazaya kripto para ile ödeme getirip, birçok kişinin satın alımları için kripto paralar ile ödeme yapmasına olanak tanımış olacak.

Yapılan bu yeni geliştirme hakkında açıklama yapan Bitpay CCO’su Sonny Singh şu ifadelere yer verdi.

“Kripto paralar ile ödeme seçenekleri, Slide gibi uygulamalar aracılığı ile satıcılara, yeni müşteriler ve satışlar çekmek için büyük bir fırsat sunuyor. Bunun yanında Bitcoin’in değerindeki son artışla birlikte, kripto para eklemek için harika bir zaman olduğundan tatil sezonu harcamalarında önemli bir artış bekliyoruz.”

Farkındalık ve benimseme artmaya devam ederken, dijital para birimleri mobil ödeme hizmetleri için kaçınılmaz bir seçenek haline geliyor. Geçtiğimiz aylarda, önde gelen dijital ödeme platformu PayPal, müşterilerin dijital para birimlerini alıp satması için destek sunduğunu duyurmuştu.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar