Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64773.48
0.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3101.35
0.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.22
2.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.8
0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD’li Finans Devi DriveWealth, Kripto Para Ticaretine Gireceğini Açıkladı!

Kripto para işlemlerinin başlatmasının perakende yatırımcılar için faydalı olacağı belirtiliyor.

Clock
Paylaş
ABD’li Finans Devi DriveWealth, Kripto Para Ticaretine Gireceğini Açıkladı!

Finans devi DriveWealth, yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada, ortaklarına ve perakende yatırımcılarına bir kripto para alım satımı için imkan tanıyacağını duyurdu.

Revolut, MoneyLion ve Block’s Cash App gibi diğer dev fintech şirketlerinin kısmi hisse senedi ticaretini desteklemesi için altyapı hizmeti sunan DriveWealth, dünya genelinde 100’den fazla ortağı ile finans işlemleri sürdürüyor.  

728×90 muhabbit - ABD'li Finans Devi DriveWealth, Kripto Para Ticaretine Gireceğini Açıkladı!300x250 muhabbit - ABD'li Finans Devi DriveWealth, Kripto Para Ticaretine Gireceğini Açıkladı!

Yapılan açıklamada, yeni girişimin, alım satım işlemleri yönetecek ve yürütecek olan DriveLiquidity ve DriveDigital adlı iki yan kuruluşun piyasaya sürülmesiyle başlayacağı belirtildi. Ayrıca bu hareketi desteklemek adına Crypto-Systems’in satın alınmasının da gündemde olduğu dile getirildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan DriveWealth’in kurucusu ve CEO’su Bob C0rtright, bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“DriveWealth’in kripto para işlemlerinin başlatması, perakende yatırımcıların bu pazarlara girmeleri için etkili olacak. Bu yeni girişim, ortaklarımızı da biz kripto para alanına geçerken yatırım deneyimini güçlendirmek için ihtiyaç duydukları uçtan uca teknolojiyle donatacak.”

CNBC’ye yaptığı yorumlarda ayrıca Cortright, şu ifadelere de yer verdi:

“Düzenleyici ortamlar kripto para etrafında odaklanmaya ve müşteriler verimliliğe daha fazla odaklandıkça, tamamen bankalara odaklı bir dünyada devam edemeyiz.”  

Şirket tarafından açıklanan bu son duyuru, DriveWealth’in yakın zaman önce aldığı 450 milyon dolarlık yatırımı ve bununla birlikte şirket değerlemesinin 2,85 milyar dolara ulaşmasının ardından gelmiş oldu. Bilindiği üzere kısa süre önce başlatılan yatırım turunda DriveWealth, Greyhound Capital ve Point72 Ventures ile birlikte Softbank Vision Fund’ın katılımıyla rekor düzeyde yatırım almıştı.

Tüm bu bilgiler ışığında görünen o ki dev şirketler kripto para alanına adım atmaya devam ediyor. Sektör içindeki popülerliği gören şirketler geride kalmamak adına oyunun içinde ben de varım demek için adeta yarışıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar