Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59780
4.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3268.63
1.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.88
-3.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $403.1
2.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ABD’li Madencilik Şirketi, Azalan Gelirleri Nedeniyle, Cihazlarını Satmaya Başladı!

Şirket, finansal operasyonlarını yeniden yapılandırmak için yeni hamleler başlattığını duyurdu.

Clock
Paylaş
ABD’li Madencilik Şirketi, Azalan Gelirleri Nedeniyle, Cihazlarını Satmaya Başladı!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Bitcoin madencilik şirketi Stronghold Digital Mining (SDIG), kısa süre önce yaptığı açıklamada, finansal operasyonlarını yeniden yapılandırmak için yeni hamleler başlattığını duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Bu kapsamda, New York Digital Investment Group (NYDIG) ile yapılan bir anlaşmada şirket, 18.700’ü şu anda çalışmakta olan 26.000 madencilik teçhizatını piyasaya sürmeyi planlıyor. Böylece yapılan satış ile daha fazla likidite sağlanacak ve Stronghold’un 67,4 milyon dolarlık borcu kapanacak. 

Stronghold, toplam hash oranı 2.5 EH/s olan 26.000 madencilik cihazını iade ettikten sonra, operasyonel filoları yaklaşık 16.000 cihazı kalacak. Genel olarak, hash oranı kapasitesi 1,4 EH/sn üzerinde olacak ve toplam gücü 50-55 megawatt olacak.

Bilindiği üzere son dönemlerdeki kripto para piyasasında yaşanan çöküş, madenciler için mevcut zorluklarda önemli bir rol oynadı. Temmuz ayında, Bitcoin madencilik geliri bir yılın en düşük seviyesine düştü. Bu da yaklaşık olarak 15 milyon seviyelerini işaret etti. Bu süre zarfında, Compass Mining gibi diğer madencilik operasyonları da iflasla karşı karşıya kalırken madencilik cihazlarını satmak zorunda kaldı.

Stronghold’un yeniden yapılandırılması ve genişletilmesi ayrıca WhiteHawk ile yapılan bir anlaşma ile birlikte geliyor. Bu da şirkete borçlanma için ek 20 milyon dolar daha eklenmesi anlamına geliyor. Resmi açıklamaya göre şirket, yeni madencilik cihazları satın almak için fırsatçı bir şekilde sermayeyi dağıtacak.

Stronghold’un Eş Başkanı ve CEO’su Greg Beard, yeniden yapılanmanın Bitcoin ve enerji piyasasında döngüler yoluyla öz sermaye değeri yaratacağını söyledi. CEO ayrıca sermayeyi fırsatçı bir şekilde dağıtmak için önemli ölçüde geliştirilmiş likidite ve esneklik sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Madenciler Büyük Satışlar Yaptı

Son üç ayda, Bitcoin madencileri, büyük satışlara duyulan ihtiyaç nedeniyle, stoklarında normalden %27 daha az Bitcoin bulundurmak zorunda kaldı. Sektörün içindekiler, mevcut ayı piyasasını, bazı şirketlerin yeniden yapılandırılmasına izin verirken uzun vadeli sürdürülebilirliği olmayan operasyonları ise tasviye edecek bir dönem olarak adlandırıyor.

Satışlara rağmen, uzmanların kripto para madenciliğinde hâlâ uzun vadeli kârlılık olduğunu söylediği için yeniden yapılandırmanın doğru yönde bir hareket olabileceği belirtiliyor. Temmuz ayında en düşük seviyesine ulaşan madencilik gelirleri, ağustos ayında %68,6’lık bir artışla yörüngesini tersine çevirmiş durumda.  

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar