Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63970
-3.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3150.8
-8.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.97
-10.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $560.5
-4.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

ABD Eski Finansal İstihbarat Sekreteri, Libra’nın CEO’su Oldu

Clock
Paylaş
ABD Eski Finansal İstihbarat Sekreteri, Libra’nın CEO’su Oldu

George W. Bush döneminde görevine başlayan, ve Barack Obama döneminde de görevine devam eden Stuart Levey, Facebook’un sahip olduğu Libra Derneği’nin CEO’su olarak atandı.

728×90 muhabbit - ABD Eski Finansal İstihbarat Sekreteri, Libra'nın CEO'su Oldu300x250 muhabbit - ABD Eski Finansal İstihbarat Sekreteri, Libra'nın CEO'su Oldu

6 Mayıs tarihinde dernek, Obama’nın eski Terörizm ve Finansal İstihbarat Sekreterini, CEO’su olarak atadığını duyurdu.

Stuart Levey, yaptığı görev süresinde, FinCEN kod adlı, Finansal Suçlarla Mücadele Ağı olarak bilinen bir programı yönetmişti. Son yıllarda ise HSBC bankasında hukuk grubu başkanı olarak görev almıştı.

Son yıllarda Facebook, başını hukuksal mücadelelerden kaldıramıyor. Libra’nın bu hareketiyle, şirketin ABD Hükümeti’ne bir zeytin dalı uzattığını söyleyebiliriz.

Andreeseen Horowitz ve Libra Derneği’nin yönetim kurulu üyesi Katie Haun ise konu hakkında şunları söyledi;

Her kesimin sevgisini kazanmış olan Stuart Levey, Hem hükümette başarılı bir süreç geçirmiş biri, hem de özel sektörün eşşiz deneyimine sahip biri. Bu deneyimlerin karışımı Levey’in, Libra’da yapılacak inovasyonlar ve düzenlemeler arasında doğru dengeyi bulması için en büyük anahtar.

Yasadışı Faaliyetleri Engellemek En Büyük Amacımız

Levey yaptığı açıklamada, yasadışı faaliyetleri engellerken, bir çok insanı finansal olarak güçlendirmenin önemini vurguladı.

İleriye dönük cesur bir yol izleyen Libra Derneği’ne katılmaktan onur duyuyorum. Bu teknoloji bize, bireylerin ve işletmelerin, alım-satım işlemlerinin kolaylaştırmasını ve finansal sistemin dışında kalan bir milyardan fazla insanı güçlendirme fırsatı sunuyor.

ABD hükümetinin incelemesine giren Libra Derneği, bir takım tavizler vermek zorunda kalmıştı. Levey’in Libra tarafında görev alması, sektörde artan rekabet koşullarında, şirketi bir adım ileriye taşıyacak olan kişi gibi görünüyor.

Bildiğiniz üzere, 2017 yılında geliştirilmeye başlanan Libra projesi, 2020 yılının sonlarına doğru faaliyet göstermeye hazırlanıyor.

 

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar