Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51724.65
1.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3064.61
3.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.16
2.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.8
1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Afrika’daki Kamu Kurumları Düzenlenecek Özel Eğitimler ile Blockchain Teknolojisi Alanında Bilgilendirilecek!

Afrika’da yer alan özel ve kamu kuruluşları blockchain teknoloji eğitimi alacak.

Clock
Paylaş
Afrika’daki Kamu Kurumları  Düzenlenecek Özel Eğitimler ile Blockchain Teknolojisi Alanında Bilgilendirilecek!

Afrika’da faaliyet gösteren teknoloji şirketi Jelurida Africa, 23 Ekim tarihinde itibaren Zanzibar ile başlayıp; Kenya, Ruanda, Uganda, Zambiya, Malavi, Mozambik, Zimbabve ve Tanzanya’da bir blok zinciri eğitimlerine başlayacağını söyledi. Grup, üniversitelerde, finans kurumlarında ve kamu dairelerinde toplantılarla blok zinciri eğitimini teşvik etmeyi amaçlıyor. Dağıtılmış defter teknolojisi ve akıllı sözleşme uzmanlarından oluşan ekip, turun bir parçası olarak ilgili ülkelerdeki yerel milletvekillerine ve özel firmaların yanı sıra geliştiricilere ve blok zinciri meraklılarına ulaşmayı planladığını söyledi.

Binance BannerBinance Banner

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Jelurida Afrika’nın genel müdürü Adedayo Adebajo şu ifadelere yer verdi:

“Ülke içindeki ve hatta ülke dışındaki ilişkilerimize bakarsanız, komşularımızla ilişkilerimizi kolayca geliştirebilmemiz için kolayca ölçeklenmeden önce güvene ihtiyaç olduğunu anlarsınız, bu yüzden güvene ihtiyaç vardır.”

Adebajo ayrıca, blockchain üzerinde çözümler dağıtmak söz konusu olduğunda, dijital dünyanın gerisinde kalmamak üzere bu eğitimlerin oldukça önemli olduğunu belirtti.

Jelurida Afrika’nın planlanan rotasındaki bazı ülkeler, kripto para ve blok zincirini düzenlemekle karışık bir ilişkiye sahip. Bilindiği üzere Tanzanya Merkez Bankası 2019’dan beri kripto para birimlerini yasakladı, ancak haziran ayında Başkan Samia Suluhu Hassan, merkez bankasının yenilikçi finansal teknolojiyle uğraşırken “hazırlıksız yakalanmaması” çağrısında da bulundu. Bunun yanında Afrika’daki bazı ülkeler, mesela Nijerya ve Gana’daki merkez bankaları bu yılın başlarında CBDC planlarını açıklarken, merkez bankası dijital para birimleri geliştirmeyi de düşündüklerini dile getirdiler.

Afrika’da Kripto Para Faaliyetleri Artıyor

Birçok Afrika hükümeti ve merkez bankasının onaylamamasına rağmen, bölgedeki kripto para kullanımı artmaya devam ediyor. Örneğin, dijital analitik firması Chainalysis eylül ayında Afrika’daki kripto para piyasasının 2020’den bu yana %1200’den fazla büyüdüğünü bildirdi. Özellikle P2P işlemleri, Afrika’daki birçok kripto para kullanıcısının uluslararası ticari işlemler için ödeme yapması için daha hızlı ve daha ucuz bir yol sağlıyor.

Bölgede kripto paraların benimsenmesi için diğer etkenler arasında, insanların yurt dışına gönderebilecekleri para miktarını sınırlayan hükümet kurallarını aşmak olduğu gösterilebilir.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar