Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65659.77
-1.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3529.61
-1.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.4
-5.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.5
-1.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

AK Parti, Kripto Varlıklar için Taslak Hazırlığında!

Clock
Paylaş
AK Parti, Kripto Varlıklar için Taslak Hazırlığında!

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, bugün kripto varlıklarla ilgili taslak hazırlığının başladığını açıkladı.

Ömer İleri, AA’nın yaptığı röportajda merkeziyetsizlik kavramından; “ortada bir otorite olmadan sadece toplumsal güven esasıyla hareket eden, akıllı sözleşmeler yoluyla birçok sürecin hızlandığı ve otomatikleştiği bir yapı” sözleriyle bahsetti.

728×90 muhabbit - AK Parti, Kripto Varlıklar için Taslak Hazırlığında!300x250 muhabbit - AK Parti, Kripto Varlıklar için Taslak Hazırlığında!

Uzman bir ekiple çalıştıklarını belirten Ömer İleri, “Yenilikçi teknolojiler alanında, gerek blok zincir gerek yapay zeka olsun, Türkiye’nin söz sahibi ülkelerden biri olacağına inanıyorum. Bu istikametteki yürüyüşümüz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ömer İleri, Avrupa Birliği’nin kripto varlık yasası MiCA’nın 2024’te devreye gireceğini belirterek, ABD’de henüz bu alanda federal anlamda kapsayıcı ve net bir uygulama olmadığını da söyledi. “Türkiye, bu anlamda hızlı hareket eden ülkelerden biri. Geçtiğimiz yıllarda bir çalışma başlattık. Ben de sürecin bir kısmında vardım. Kripto varlıklar noktasında ciddi bir toplumsal ilgi var. Burada vatandaşımızı korumak, vatandaşımızın güvenliğini sağlamak ama bir yandan da blokzincir zihniyetinin önünü açmak, onun önünü kapatmamak noktasında çalışmalarımız oldu, oluyor. Bu kapsamda sektörle de iletişim halindeyiz. İlgili kurumlar çalışmalarını yapıyorlar. İlerleyen süreçlerde bu konu tekrar gündeme gelecek.” dedi.

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı tarafından düzenlenen Blokzincir İstanbul ve Forum Metaverse etkinliğinde global çapta akademisyenler ile bu konuları tartıştıklarını ve bir anlamda istikamet çizdiklerini söyledi.

“Hakikaten mutluluk duyuyorlar. Bizim toplumumuzda daha çok kripto varlıklar vesilesiyle bilinen ama aslına bakacak olursanız kripto varlıkların çok ötesinde bir teknoloji alanı bu. Bu, lojistikten tutun sağlık yönetimine kadar dünyayı dönüştürebilecek bir teknolojik bakış açısıdır.” dedi.

Son olarak İleri, “Ülkemiz, dijital çağda ürün geliştirme merkezlerinden biri olabilir. Ülkemiz bu anlamda bu avantajlarını kullanarak çok önemli bir tasarım merkezi de olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar