Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67346.01
-3.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3766.26
0.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.67
-5.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.1
-3.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Akbank, Bünyesine Kripto Para Borsası Katmak İçin Başvuruda Bulundu!

Akbank, kripto para borsası satın almak için kolları sıvadı.

Clock
Paylaş
Akbank, Bünyesine Kripto Para Borsası Katmak İçin Başvuruda Bulundu!

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Akbank’ın yatırım kolu Ak Yatırım, bir kripto para borsasının en büyük yatırımcısı olmak için başvuruda bulundu.

Kripto paraların benimsenmesi artıkça bilinen şirketler de bu alana yatırım yapmaya başladı. Türkiye’deki şirketler kripto para sektöründen uzun bir süre uzak kalmaya çalışsa da teknolojik gelişime ayak uydurmak isteyen Akbank, İstanbul merkezli Stablex borsasının en büyük hissedarı olmak için resmi kurumlara başvuruda bulundu.

728×90 muhabbit - Akbank, Bünyesine Kripto Para Borsası Katmak İçin Başvuruda Bulundu!300x250 muhabbit - Akbank, Bünyesine Kripto Para Borsası Katmak İçin Başvuruda Bulundu!

Akbank hisselerinin sahibi Ak Yatırım, Stablex borsasının ana hissedarı olarak yönetimi devralmak istiyor. 2022 yılından beri çeşitli borsalar ile görüşen Akbank, aslında birçok blok zinciri şirketi ile beraber çalışıyor. Ripple ile bazı projeler yürüten Akbank, 2022 Ekim ayı başında da Avalanche ağı ile iş birliği yaparak “Akbank ReFi Hackathon” düzenlemişti.

Jihad Shannak tarafından kurulan İstanbul merkezli Stablex Bilişim Teknoloji A.Ş, kripto para borsası olarak TRY paritelerinde kripto para alım-satımı sunuyor. Yapılan araştırmalara göre borsanın sermayesinin 7,5 milyon doların üzerinde olduğu açıklandı. Ayrıca, Stablex CEO’sunun bir zamanlar Akbank’ta üst düzey bir yönetici olarak çalıştığını da belirtmek gerekir.

Akbank’ın Blok Zinciri İşleri

Akbank, diğer bankalara göre teknolojide önde olmak için çok çalıştı. 29 Haziran 2017 yılında bir blok zinciri şirketi ile anlaşan ilk Türk bankası oldu. Bu tarihte Akbank, blok zinciri teknolojisi kullanarak hızlı işlem yapan ve maliyetleri düşüren teknoloji firması Ripple ile anlaştı.

Daha sonra Avalanche ile ortaklaşa “Akbank ReFi Hackathon” etkinliğini düzenleyen banka, bundan sonra resmi blog sayfasında ReFi, metaverse ve blok zinciri üzerine sürekli olarak makaleler yazmaya devam etti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar