Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65609.94
-1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3523
-1.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.63
-4.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598
-1.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Akbank Hackathon: DisasterTech Başlıyor!

Akbank Lab’in Hackathon etkinliği bu yıl afet teknolojileri konseptiyle gerçekleştiriliyor. Son başvuru tarihi 8 Ekim olarak belirlendi.

Clock
Paylaş
Akbank Hackathon: DisasterTech Başlıyor!

Akbank Lab’in, her yıl farklı bir tema etrafında düzenlediği Hackathon etkinliği, bu yıl afet teknolojileri konseptiyle gerçekleştiriliyor. Akbank Hackathon: DisasterTech için son başvuru tarihi 8 Ekim olarak belirlendi.

Türkiye’nin gelişimine 75 yıldır katkı sağlayan Akbank, teknoloji ile sorunlara çözüm üretmeyi hedefleyen Hackathon yarışmasını bu yıl afet teknolojileri odaklı düzenliyor. Akbank LAB ve imece iş birliğiyle gerçekleştirilen Akbank Hackathon: DisasterTech, teknolojinin gücünü afet yönetimi alanında kullanarak daha güvenli, dayanıklı ve kapsayıcı bir toplumun inşasını amaçlıyor. Yarışma; geliştiricileri, yazılımcıları, tasarımcıları ve bu alanda kariyer yapmayı düşünen öğrencileri bir araya getirerek afet teknolojilerinde yenilikçi çözümler üretmeyi teşvik ediyor. Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi ise 8 Ekim 2023 olarak belirlendi.

728×90 muhabbit - Akbank Hackathon: DisasterTech Başlıyor!300x250 muhabbit - Akbank Hackathon: DisasterTech Başlıyor!

Akbank Hackathon: DisasterTech, farklı bakış açılarının geleceğin afet teknolojilerini şekillendireceği bir platform sunuyor. Teknolojiyi pozitif bir değişim aracı olarak kullanarak, toplumun güvenliğini ve dayanıklılığını artıracak olan yenilikçi fikirlerin yarışacağı bu etkinlik, geniş bir destekçi kurum ve mentor ağına sahip.

Etkinlikte; Microsoft’un teknoloji yetkinliği ile Türkiye’yi bilgi toplumuna dönüştürme hedefini benimseyen Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), deprem bölgesindeki toparlanmaya yönelik destek sağlayan Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), projelerin finansal kaynaklarına erişim konusundaki uzmanlığı ile Startups.watch gibi önemli kuruluşlar yer alıyor. Ayrıca, afet yönetimi alanında sosyal etki perspektifinden iç görüler sunan Atölye, Impact Hub Ankara, İhtiyaç Haritası, Mahalle Afet Gönüllüleri, Temel İhtiyaç Derneği, Teyit.org ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’ndan uzmanlar, takımlara yarışma sürecinde proje fikirlerinin geliştirilmesi konusunda destek verecek.

Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, yarışmanın Türkiye’deki önemli bir ihtiyaca yanıt verdiğini belirtti.

“Teknolojinin gücünü toplumsal fayda için kullanma amacıyla yola çıktık. Böylece her yıl düzenlediğimiz yarışmamızda bu yıl ‘afet teknolojileri temasını ele alıyoruz. Akbank Hackathon: DisasterTech, afet teknolojileri konusunda inovasyonu desteklemek ve daha güvenli bir dünya için çözümler üretme k amacıyla büyük bir misyona sahip. 6 Şubat’ta yaşadığımız ve hepimizi derinden üzen afetin ardından yaralarımızı sararken bir yandan da gelecekte benzer acıların önüne geçecek teknolojilere yatırım yapmalıyız Katılımcılarımızın, yaratıcı fikirleri ve teknolojik becerileriyle Akbank’ın onarıcı finans ve yeni nesil teknolojiler alanındaki deneyimini bir araya getirerek bu katkıyı topluma sunmayı hedefliyoruz. Bu misyona ortak olmak isteyen tüm geliştirici profesyonelleri ve öğrencileri birlikte daha iyiyi yaratmaya davet ediyoruz.”

Afet Teknolojisinin Geleceğini Şekillendirmek için Akbank Lab’den Davet

Akbank Hackathon: DisasterTech, 14 Ekim’de başlayıp 22 Ekim’de sona erecek online bir etkinliktir. Katılmak isteyen geliştiriciler, yazılımcılar ve tasarımcılar, Web2 ve Web3 teknolojileri arasında uzmanlık sahibi olarak afet yönetimi süreçlerini geliştirmek için 3-5 kişilik takımlar halinde yarışacaklar. Bu yarışma, Önleme, Risk ve Zarar Azaltma, Hazırlık, Yanıt ve Müdahale, İletişim ve Haberleşme, İyileştirme ve Yeniden Yapılandırma gibi alanlarda yenilikçi projeler geliştirmeyi amaçlar.

Başvuruların değerlendirilmesi sonrasında seçilen takımlar, kendi fikirlerini geliştirme fırsatı bulacaklar ve teknoloji alanındaki yeteneklerini kanıtlama şansına sahip olacaklar. Jüri tarafından seçilen projeler, 22 Ekim’de gerçekleşecek final etkinliğinde değerlendirilerek ödüllendirilecek. Yarışmanın birinci olan takımı 100.000 TL, ikinci takım 60.000 TL ve üçüncü takım da 40.000 TL nakit ödül kazanacak.

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için: www.akbanklab.com/tr/akbank hackathon disastertech

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar