Muhabbit

Akbank Mobil İle Tek Tıkla BtcTurk’e Yol Açıldı! Nasıl Mı?

Artık Akbanklılar kripto para dünyasında daha rahat hareket edebilecek. Akbank Mobil’den tek tıkla BtcTurk elinizin altında!

Akbank Mobil İle Tek Tıkla BtcTurk'e Yol Açıldı! Nasıl Mı?

Türk kripto para dünyası artık direkt olarak kripto para borsalarına para yatırabilecek. Peki nasıl? Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biri olan Akbank’ın mobil uygulaması Akbank Mobil güncellenen yeni sürümü ile kripto para platformu özelliğini etkinleştirdi.

22 Eylül tarihinde gelen yeni güncelleme sonrası Akbank Mobil’i açan Akbank kullanıcıları, küçük bir sürpriz ile karşılaştı. Ödeme işlemleri kısmında kripto platform işlemleri için bir alan ayrılmıştı.

Bu kısımda kripto para borsalarına direkt olarak para yatırma şansı bulan kullanıcılar, Papara gibi aracılar olmaksızın direkt olarak kripto para alabilecekler.

Fiat para yatırarak kripto para almak amacıyla uygulamaya giren kripto para yatırımcıları şimdilik sadece Türk kripto para borsası BtcTurk ile bu işlemleri gerçekleştirebilecek.

Peki Para Gönderme İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Şu anda Akbank Mobil uygulamasında tek kripto para platformu olarak gösterilen BtcTurk ‘e para göndermek ise çok basit. Ödeme İşlemleri kısmından Kripto platform işlemleri seçeneği seçilir.

Yukarıda gösterildiği gibi çıkan ekranda Devam kısmına basıldığında aşağıdaki gibi Şartlar ve Koşullar kısmı çıkıyor. Burada kripto para platformuna (BtcTurk) para gönderme işlemine ilişkin esaslar yer alıyor.

Onayladığınız takdirde Kripto platformu işlemlerine devam edebiliyorsunuz. Burada şimdilik tek seçenek olan Türk kripto para borsası BtcTurk seçeneğini seçiyoruz.

BtcTurk’ü seçtikten sonra, BtcTurk ve Akbank arasında para transferi yapabileceğiniz sayfaya geliyorsunuz. Burada 12 kripto paranın anlık olarak Türk Lirası bazında fiyatlarını görebiliyorsunuz. Bununla birlikte Para Gönder veyahut Para Çekimi Talep Et kısımlarından kripto varlıklarınızı transfer edebiliyorsunuz.

Ayrıca anlık fiyatlarına göre seçtiğiniz kripto para biriminin Türk lirası cinsinden ederini de hesaplayan bir hesaplayıcı mevcut.

Bu noktadan sonra kullanıcılar Akbank Mobil uygulamasından direkt olarak BtcTurk’e para yatırabilecek veyahut BtcTurk’ten para çekme talebinde bulunabilecek.

Akbank’ın Kripto Para Dünyası İle İlk Etkileşimi Değil!

Akbank, diğer Türk bankalarından farklı olarak kripto para dünyasıyla direkt ilişkiler içerisinde. Mobil uygulamasında kripto platformuna yer vermeden önce küresel kripto para borsası Binance ile yaptığı anlaşma ile kripto para dünyasında gündem olmuştu.

Mart ayının başında gerçekleştirilen bu anlaşma ile Akbanklılar direkt olarak Binance’e Türk lirası ile havale/EFT işlemlerini yapabiliyordu. Ancak bu işlem özgürlüğü uzun sürmemişti. Birkaç gün sonra Akbank Binance’e para yatırma işlemlerini askıya aldı. Sonrasında da anlaşmanın fesh edildiği açıklandı.

Daha fazla Akbank haberi için; Akbank Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version