Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63812.91
3.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3496.69
2.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.74
-1.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
1.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Alfa Romeo, Yeni Aracının Tüm Kayıtlarını İzlemek İçin NFT’leri Kullanacak!

Şirket, ürettiği her aracın tüm yaşam döngüsünü blockchain teknolojisi ile izleyecek.

Clock
Paylaş
Alfa Romeo, Yeni Aracının Tüm Kayıtlarını İzlemek İçin NFT’leri Kullanacak!

İtalyan otomotiv devi Alfa Romeo, son aracı Tonale SUV aracını kullanıcılara tanıtı. Yeni aracın teknolojik açıdan oldukça donanımlı olduğunu belirten şirket, blockchain teknolojisinden yararlandığını belirtti.

Binance BannerBinance Banner

Bu kapsamda da Alfa Romeo, sektörde ürettiği her aracın tüm yaşam döngüsünü takip edebilen ve kendi blok zincirinin tokenına bağlayabilen ilk şirket olduğunu iddia ediyor.

alfa romeo
Alfa Romeo

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Yapılan açıklamada yeni SUV aracın en ayırt edici özellikleri arasında, üretilecek her arabanın beraberindeki bir karşılıksız token (NFT) ile bağlantılı olmasını gösteriyor. Alfa Romeo’ya göre Tonale NFT, satın alındığında bir arabayı sertifikalandıracak ve ardından aracın ömrü boyunca verileri izlenebilir halde olacak. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Alfa Romeo’nun küresel pazarlama ve iletişim başkanı Francesco Calcara şu ifadelere yer verdi:

“Müşterinin onayı üzerine, NFT, araç verilerini kaydederek, aracın genel durumunun garantisi olarak kullanılabilecek ve kalan değeri üzerinde olumlu bir etkisi olan bir sertifika üretecek.”

Otomotiv Şirketleri NFT Alanına Odaklanmaya Başladı

Blockchain teknolojisi artık emlak anlaşmalarından spor tutkunlarının katılım tokenlarına kadar birçok alanla bağlantılı olmaya başladı. İşletmeler de bu yeni teknolojiye katılmak için yarışırken, NFT’ler son zamanlarda gündeme oldukça fazla kullanılmaya başladı.

Son dönemlerde NFT alanının popülerliği ve kullanım alanının artması ile birlikte, otomobil şirketleri de, on yılın sonunda 240 milyar dolar piyasa değerine ulaşacağı tahmin edilen NFT pazarına yatırım yapmaya başladı.

Hatta bazı şirketler, araç satın alımlarına dahil edilen benzersiz ve değiştirilemeyen dijital tokenlar çıkarmaya başladı. Örneğin Lamborghini, Rolls-Royce ve Mercedes-Benz gibi lüks otomobil üreticileri NFT’leri denemeye başladı.

Hatta son olarak Lamborghini, “Lamborghini Ultimae”nin uzaya gidişini gösteren beş resimden oluşan ilk NFT projesi olan “Space-Time Memory” girişimini başlattı.

Yine Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, G-Serisi araç serisinden ilham alan sınırlı sayıda bir Mercedes-Benz NFT koleksiyonu geliştirmek için kısa süre önce Art2People ile ortaklık kurdu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar